هفته‌نامه اصولگرای ۹ دی برای دومین بار توقیف شد

حق نشر عکس s

هفته نامه اصولگرای ۹ دی، به مدیر مسئولی حمید رسایی، با تصمیم هیئت نظارت بر مطبوعات در ایران توقیف شده است.

در جلسه این هیئت که امروز ۲۷ بهمن (۱۶ فوریه) برگزار شد، اعضا به دلیل مطالبی که "شائبه اهانت" به آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی، "مغایرت با سیاست های هسته ای نظام" و آنچه "سیاه نمایی" خوانده شده، به توقیف این هفته‌نامه رأی دادند.

بر اساس گزارش دبیرخانه هیئت نظارت بر مطبوعات، هفته نامه ۹ دی در یکی از مطالب خود علی اکبر ولایتی و اکبر هاشمی رفسنجانی، وزیر امور خارجه و رئیس مجلس در زمان پذیرش آتش بس در جنگ ۸ ساله با عراق را کسانی معرفی کرده که در به "سازش کشاندن" آیت الله خمینی و "تحمیل جام زهر" به او فعال بوده‌اند.

مطلب دیگری که دلیل توقیف هفته نامه ۹ دی اعلام شده، گزارشی است که در آن عنوان شده "هر قدم" محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، "صد کیلوگرم ذخیره اورانیوم را نابود کرد." این دومین باری است که هفته نامه ۹ دی در کمتر از یک سال توقیف می شود.

هیئت نظارت بر مطبوعات ایران، در ۲۷ اسفند سال گذشته جلوی ادامه انتشار این نشریه را گرفته و پرونده آن را به دستگاه قضایی فرستاده بود اما حمید رسایی مدیرمسئول این نشریه گفته بود که معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در نامه ای دلیل این توقیف را بی توجهی او به تذکرات قبلی هیئت نظارت بر مطبوعات دانسته و برای رفع توقیف نشریه اش ابراز خوشبینی کرده بود.

آقای رسایی از نمایندگان اصولگرای مجلس و از منتقدان دولت حسن روحانی است.

هفته نامه تحت مدیریت او پس از توقیف سال گذشته، مجددا انتشار خود را از اردیبهشت سال جاری آغاز کرده و برای نخستین شماره خود بعد از رفع توقیف، تیتر "بازگشت شارلاتانیزم مطبوعاتی" را انتخاب کرده بود.