وزیر کشور: پول کثیف و قاچاق سیاست ایران را آلوده کرده

حق نشر عکس ISNA

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران می‌گوید که پول‌های "کثیف و قاچاق" عرصه سیاست و انتقال قدرت را در ایران آلوده کرده‌اند.

به گزارش ایرنا وزیر کشور گفت با اشاره به حجم بالای پول‌های کثیف در اقتصاد ایران گفت: "بخشی از این پول در حوزه سیاست وارد می‌شود و افراد در قالب انتخابات و غیره به آن ورود می‌کنند."

"از این رو حوزه قدرت آلوده می‌شود و مردم در قالب دموکراسی، اختیار خود را به حاکمیتی تحت عنوان مجلس یا دولت می‌دهند."

آقای رحمانی فضلی گفت: "وقتی نامزد شورای شهری دو میلیارد تومان خرج می‌کند و وقتی از او پرسیده می‌شود این پول را از کجا آوردی، می‌گویند دوستان کمک کرده‌اند، و باید پرسید این پول‌های کثیف و قاچاق به همانجا نفوذ کرده."

در سال‌های اخیر بارها مساله منبع تامین هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی و احتمال فساد مالی در این زمینه مطرح شده است. تازه‌ترین نمونه بحث پولی است که محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور پیشین، ادعا می‌کند به ۱۷۰ نماینده مجلس برای کمک به فعالیت‌های انتخاباتی‌شان داده است.

آقای رحیمی در پرونده فساد مالی محکوم و راهی زندان شده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی امروز، شنبه ۲ بهمن، در نشست روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر از "نابرابری، شکاف و تبعیض‌ها و اعمال نظر در قدرت‌ها" انتقاد کرد.

او نمونه‌ای از یک باند قاچاق را ذکر کرد که ظرف دو سال دو هزار میلیارد تومان گردش مالی داشته‌ و گفت این حجم پول وارد نظام اقتصادی و جریان صادرات و واردات نیز می‌شود.

آقای رحمانی فضلی گفت: "این پول‌ها در همه جا نفوذ کرده و تاثیر خود را گذاشته است."