آیت‌الله خامنه‌ای درگذشت خواهر محمد خاتمی را به مادر متوفی تسلیت گفت

حق نشر عکس a

در پی درگذشت فاطمه‌سادات خاتمی، خواهر محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق ایران، آیت‌الله خامنه‌ای با صدور پیامی خطاب به مادر آقای خاتمی، درگذشت فرزند او را تسلیت گفت.

این در حالی است که همزمان، حسن روحانی رئیس جمهور و اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، امروز یکشنبه ۳ اسفند با صدور پیام‌های تسلیت جداگانه‌ای خطاب به آقای خاتمی، درگذشت خواهر وی را تسلیت گفته‌اند.

خودداری آیت‌الله خامنه‌ای از صدور پیام تسلیت خطاب به محمد خاتمی، در حالی انجام شده که وی حدود ۱۰ روز پیش، باانتشار پیامی درگذشت مادر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق را به وی تسلیت گفت.

از سوی دیگر، به دنبال درگذشت پدر میرحسین موسوی در فروردین ماه ۱۳۹۰، رهبر جمهوری اسلامی ایران رئیس دفتر خود محمد محمدی گلپایگانی را برای تسلیت گفتن به منزل برادر آقای موسوی فرستاد. پدرمیرحسین موسوی، از اقوام رهبر جمهوری اسلامی ایران بود.

در پی انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، عده‌ای از منصوبان رهبر ایران، محمد خاتمی را به حمایت از "فتنه" متهم کردند و از آیت‌الله خامنه‌ای نقل شده که موافق بازگشت آقای خاتمی به فضای سیاست ایران نیست.

هفته گذشته، غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضایی ایران، گفت که رسانه‌ها حق ندارند "تصاویر یا مطالب" مرتبط با محمد خاتمی را منتشر کنند و اگر رسانه‌ای این کار را انجام دهد با آن "برخورد" خواهد شد.

در پی بستری شدن آیت‌الله خامنه‌ای برای عمل پروستات در شهریور ماه گذشته، برخی رسانه‌های ایران نوشتند که رهبر جمهوری اسلامی، با عیادت آقای خاتمی از خود در بیمارستان مخالفت کرده است.