دستور قضایی درباره ۱۵ نفر از مهاجمان به علی مطهری در شیراز صادر شد

حق نشر عکس TASNIM

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزارت کشور ایران گفته است که ۱۵ نفر از مهاجمان به علی مطهری شناسایی شده‌اند و دستور قضایی برای برخورد با آنان صادر شده است.

آقای ذوالفقاری به ایسنا گفت: "تاکنون پانزده نفر از عوامل حادثه شیراز شناسایی شده‌اند و از سوی دادستانی شیراز دستورات اولیه قضایی مبنی بر احضار و جلب این افراد صادر شده است."

به گفته او تیمی شامل "فرمانده نیروی انتظامی استان، مدیرکل اطلاعات استان و فرمانده سپاه استان زیر نظر دادستان شیراز" تشکیل شده تا به پرونده رسیدگی شود.

علی مطهری، نماینده مجلس، ۱۸ اسفند برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر رفته بود که عده‌ای موتورسوار به او حمله کردند.

او به یک کلانتری منتقل شد که مهاجمان آن جا را هم ساعت‌ها محاصره کردند و سرانجام آقای مطهری بدون سخنرانی به تهران بازگشت.

معاون امنیتی وزارت کشور درباره مهاجمان گفته است که "نیروی انتظامی، اداره کل اطلاعات و سپاه استان اسامی تعدادی از افرادی را که در محل واقعه حضور داشته‌اند، تهیه کرده‌اند و در اختیار دادستان قرار داده‌اند."

با این حال به گفته آقای ذوالفقاری "تاکنون کسی در رابطه با حادثه شیراز بازداشت نشده است."

پیشتر علی مطهری، امام جمعه شیراز را متهم کرده بود که با حمایت از مهاجمان، در این پرونده نقش داشته است.

اسدالله ایمانی، امام جمعه شیراز پس از حمله‌ موتورسواران به علی مطهری، گفته بود: "اگر کسی حریم ولایت و خبرگان و فتنه را شکست باید انتظار داشته باشد که دیگران حریم او را نشکنند؟ اگر باد را کاشتید طوفان را درو می کنید."

آقای مطهری از مهاجمان شکایت کرده است. کمی پس از طرح شکایت او ماشین مصطفی ترک همدانی، وکیل او، مورد حمله قرار گرفته و روی آن نوشته شد "اخطار اول".

حق نشر عکس ILNA
Image caption به ماشین وکیل علی مطهری حمله شد

مطالب مرتبط