وکیل مهدی هاشمی: هنوز تصمیمی برای اعتراض به حکم صادره برای موکلم نگرفته‌ایم

حق نشر عکس ISNA

محمود علیزاده‌طباطبایی، وکیل‌ مدافع مهدی هاشمی، می‌گوید که موکلش هنوز تصمیمی برای اعتراض به حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب نگرفته است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از وکیل آقای هاشمی گزارش کرده است که دلیل آقای هاشمی برای عدم اعتراض "این است که [او] نسبت به روند رسیدگی به پرونده انتقاد دارد."

پیشتر برخی رسانه‌ها به نقل از قاضی رسیدگی‌کننده به این پرونده اعلام کردند که از سوی وکلای مهدی هاشمی در این پرونده اعتراض صورت گرفته است. اما وکیل آقای هاشمی تاکید کرده است که "هنوز هیچ اعتراضی نسبت به این حکم ارائه نکرده‌ایم."

آقای طباطبایی در عین حال تاکید کرده است که بر اساس قوانین آنها تا ۱۹ فروردین ماه برای ارائه اعتراض فرصت دارند.

در اواخر اسفند ماه سال گذشته خورشیدی غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران از محکوم شدن مهدی هاشمی، رئیس سابق سازمان بهینه‌سازی سوخت و پسر اکبر هاشمی رفسنجانی به "حبس، جزای نقدی، رد مال و انفصال از خدمات دولتی" خبر داد.

دادگاه مهدی هاشمی، که با وثیقه آزاد بود، از مرداد ۱۳۹۳ به جریان افتاد و اتهامات امنیتی و اقتصادی مختلفی علیه او مطرح شد.

او بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از ایران خارج شد و دوم مهرماه ۱۳۹۱ بعد از حدود سه سال به ایران بازگشت و در فرودگاه مورد بازجویی قرار گرفت.

آقای هاشمی روز سوم مهرماه با صدور قرار بازداشت موقت، روانه زندان اوین شد. این بازداشت ۲ ماه و ۲۳ روز طول کشید و سرانجام او با قرار وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی آزاد شد.

مطالب مرتبط