وزیر کشور ایران درباره 'ورود پول های کثیف' به انتخابات به مجلس توضیح می‌دهد

حق نشر عکس isna
Image caption وزیر کشور ایران تاکنون چندبار درباره ورود پول های کثیف به عرصه سیاست هشدار داده

خبرگزاری‌های ایران به نقل از بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس می‌گویند که عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در صحن علنی مجلس درباره "ورود پول های کثیف" به عرصه سیاست و انتخابات توضیح خواهد داد.

آقای نعمتی به خبرگزاری تسنیم گفته است که در جلسه امروز هیئت رئیسه مجلس، مباحث مرتبط با ادعای پول‌های کثیف مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که آقای رحمانی فضلی در یک جلسه علنی درباره پول‌‌های کثیف به نمایندگان گزارش بدهد.

روزنامه اعتماد چاپ تهران امروز گفت و گویی با موید حسینی صدر، نماینده خوی در مجلس منتشر کرده است که او در آن موضوع ورود پول های کثیف به انتخابات را "صددرصد جدی" توصیف کرده و گفته "برادر همان کسی که پول‌هایی را به آقای رحیمی [معاون اول محمود احمدی نژاد در دولت دهم] داده بود و الان هم زندان است، الان ستاد انتخاباتی زده است."

محمدرضا رحیمی، پس از محکوم شدن به زندان در نامه ای به نقش خود در انتقال ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پول اهدایی جابر ابدالی به ۱۷۰ کاندیدای اصولگرای انتخابات مجلس هشتم اشاره کرده و این گونه "کمک ها" را معمولی و قانونی دانسته بود.

نماینده خوی به روزنامه اعتماد گفته که در "نمونه دیگر آقایی که در قاچاق دست داشت الان شعبه‌ای از نهادهای خیریه را تشکیل داده و در پوشش آن به شکل گسترده کار انتخاباتی می‌کند. به دروغ هم می‌گویند داریم کار خیرخواهانه و خداپسندانه انجام می‌دهیم. من کسی را می‌شناسم که قبلا مسئول بوده و الان صاحب ثروت انبوهی شده و شبکه انتخاباتی گسترده‌ای تشکیل داده است."

وزیر کشور ایران اواخر سال گذشته خورشیدی گفته بود که "پول‌های کثیف و قاچاق" عرصه سیاست و انتقال قدرت را در ایران آلوده کرده‌اند و هشدار داده بود که "بخشی از این پول وارد حوزه سیاست می‌شود."

آقای رحمانی فضلی خواستار همکاری مجلس با وزات کشور برای مبارزه با این موضوع شده بود.