تازه‌‌ترین نظرسنجی: بینندگان بی‌بی‌سی فارسی افزایش یافته است

بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی از تعدادی از ببیندگان تلویزیون در داخل ایران، بینندگان برنامه‌های تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی با ۵ درصد افزایش (۶۱۰ هزار نفر) نسبت به نظرسنجی پیشین در سال ۲۰۱۳ به ۱۲.۱ میلیون نفر در هفته رسیده است.

صادق صبا، رئیس بخش فارسی بی‌بی‌سی دلیل این افزایش ببینده را در این می‌داند که این شبکه همچنان مورد اعتمادترین رسانه برای دریافت خبر برای مردم ایران است.

بر اساس این نظرسنجی، ‌برنامه‌های خبری پربیننده ترین برنامه های بی‌بی‌سی فارسی هستند.

آقای صبا می‌گوید: "علیرغم مشکلات و موانعی که در ایران برای دریافت برنامه‌های بی‌بی‌سی ایجاد می‌شود از جمله نداشتن دفتر، ارسال پارازیت‌های محلی و فیلترینگ، بی‌بی‌سی فارسی توانسته بخش مهمی از خلا اطلاع‌رسانی در ایران را پر کند."

بیش از ۶۰ درصد از بینندگان تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی را افراد بین ۱۵ تا ۳۴ سال تشکیل می‌دهند.

تعداد کاربران وبسایت بی‌بی‌سی فارسی هم با یک درصد افزایش به ۱.۳ میلیون نفر در هفته رسیده است. از هر ۵ نفر یک کاربر از طریق شبکه‌های اجتماعی که در راس آنها فیسبوک قرار دارد به وبسایت بی‌بی‌سی فارسی دسترسی پیدا می‌کند.

در حال حاضر تعداد کسانی که فیسبوک بی‌بی‌سی فارسی را دنبال می‌کنند، بالغ بر ۲.۳ میلیون نفر است.

حق نشر عکس s

اما تعداد شنوندگان رادیوی این شبکه افت کرده و به حدود ۹۰۰ هزار شنونده در هفته رسیده است.

اما به گفته صادق صبا به طور عمومی تعداد شنوندگان سنتی رادیو در تمام شبکه های رادیویی در جهان کاهش یافته چون بخش عمده‌ای از شنوندگان از طریق رسانه‌های دیجیتال از جمله پادکست و یا وبسایت به برنامه‌های رادیویی گوش می دهند.

بر اساس این نظرسنجی ایران در میان ۲۴۱ کشور جهان، از نظر استفاده از تولیدات بی‌بی‌سی در رده پنجم قرار دارد.

در این نظرسنجی از حدود ۲۰۰۰ نفر در ایران به صورت تلفنی سئوال شده است.

حق نشر عکس s