انفجار در کارخانه ذوب آهن اصفهان 'تلفاتی برجای گذاشته است'

حق نشر عکس ISNA
Image caption شرکت ذوب آهن اصفهان هنوز در مورد واقعه انفجار اطلاعات رسمی منتشر نکرده است

انفجار در یکی از واحدهای ذوب آهن اصفهان تلفاتی برجای گذاشته است.

به گزارش منابع خبری داخل ایران، بامداد پنجشنبه، ١٨ تیر (٩ ژوئیه) انفجاری در کنورتور شماره دو کارخانه ذوب آهن روی داد که در اثر آن، به گفته برخی منابع، سه نفر کشته و تعدادی دیگر زخمی شده‌اند.

خبرگزاری کار ایران - ایلنا - زمان وقوع حادثه را حدود ساعت ٤ بامداد به وقت محلی و شمار زخمی‌ها را هم چهار نفر گزارش کرده است

هنوز منابع رسمی کارخانه در مورد این حادثه اظهار نظری نکرده‌اند و اطلاعات رسمی در مورد علت وقوع انفجار و آمار تلفاتی انتشار نیافته است اما ایرنا به نقل از مدیر بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان انتقال سه مجروح حادثه انفجار به این بیمارستان را تایید کرده است.

مدیر بیمارستان در عین حال از اظهارنظر در مورد جزئیات این واقعه خودداری ورزیده و گفته است که مسئولان ذوب آهن اعلام کرده‌اند که اطلاع‌رسانی درباره این حادثه فقط از طریق این شرکت صورت می‌گیرد.

خبرگزاری ایسنا در گزارش مربوط به این حادثه نوشته که مدیر واحد اچ‌اس‌اف ذوب آهن وقوع انفجار را تایید کرده اما گفته است که آمار کشته‌شدگان و آسیب‌دیدگان در این حادثه ضد و نقیض است.

شرکت ذوب آهن اصفهان در حدود سی کیلومتری اصفهان واقع شده و تولیدکننده انواع محصولات فولادی است. این شرکت نخستین تاسیسات ذوب آهن مدرن در ایران است که براساس قرارداد با شوروی سابق مورخ سال ١٣٤٤ ایجاد شد.

خبرگزاری ایلنا در گزارش مربوط به این واقعه، گفته است که تعمیرات اساسی واحد کنورتور شمار ٢ که انفجار صبح پنجشنبه در آن روی داد، از حدود دو هفته پیش آغاز شده و قرار بود به زودی به اتمام برسد و بهره‌برداری از آن بار دیگر آغاز شود. براساس این گزارش، انفجار روز پنجشنبه باعث تاخیر در بهره برداری از این بخش از خط تولید کارخانه خواهد شد.

این خبرگزاری می‌افزاید که در جریان عملیات تعمیرات اساسی این بخش از کارخانه، تعداد زیادی کارگر مشغول به کار بودند.

مشخص نیست که آیا این انفجار با عملیات تعمیر ارتباطی داشته است یا نه. ایلنا در گزارش دیگری در مورد این حادثه، نوشته بود که ظاهرا انفجار هنگام ذوب ضایعات در کوره روی داده است.