'فرمانده سپاه دستور کاهش طبقات ساختمان در حال ساخت میدان سپاه را صادر کرد'

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption شهرداری تهران گفته است فعالیت‌های ساختمانی در پادگاه ولیعصر با مشکلاتی از جمله نداشتن پروانه ساخت، قرار گرفتن در پهنه فضای سبز و نقض حریم عمارت کلاه فرنگی همراه است

محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در صفحه اینستاگرام خود نوشته است که فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستور کاهش فوری طبقات ساختمان در حال ساخت پادگان ولیعصر در میدان سپاه را صادر کرده است.

شورای شهر تهران چند روز پیش نامه‌ای را به سرلشکر بسیجی حسن فیروزآبادی، رئیس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نوشته و در آن خواهان توقف عملیات ساختمانی سپاه شده بود.

در این نامه که با امضای همه اعضای شورای شهر ارسال شده بود، از آقای فیروزآبادی خواسته شد که عملیات ساختمانی در پادگان ولی‌عصر در میدان سپاه (عشرت‌آباد) متوقف شود.

آقای قالیباف امروز در اینستاگرام خود نوشت که موضوع "ساخت سازه‌ای بلند" در میدان سپاه را با سپاه پاسداران در میان گذاشته و به دنبال آن محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، دستور کاهش فوری طبقات را ابلاغ کرده است.

معاون آقای قالیباف چند روز پیشتر گفته بود که شهردار تهران در خصوص فعالیت‌های ساختمانی سپاه به سرلشکر فیروزآبادی و سرلشکر جعفری نامه نوشته و خلاف بودن بنای در حال ساخت سپاه را اعلام کرده است.

شهرداری تهران گفته است فعالیت‌های ساختمانی در پادگاه ولیعصر با مشکلاتی از جمله نداشتن پروانه ساخت، قرار گرفتن در پهنه فضای سبز و نقض حریم عمارت کلاه فرنگی همراه است.

در مورد عمارت کلاه فرنگی بیشتر بخوانید

مقام‌های سپاه پاسداران این انتقادها را رد کرده و گفته‌ بودند که از شهرداری برای این فعالیت‌های ساختمانی مجوز گرفته‌اند.

مطالب مرتبط