معاون رئیس‌جمهوری ایران: حضور زنان در ورزشگاه‌ها، مطالبه اصلی آنها نیست

حق نشر عکس AFP
Image caption ممنوعیت ورود زنان به سالن دوازده هزار نفری ورزشگاه آزادی در جریان مسابقات فصل گذشته لیگ جهانی والیبال، با واکنش‌های مختلفی از جمله از طرف فدراسیون بین المللی والیبال همراه شد

معصومه ابتکار، معاون حسن‌ روحانی، رئیس‌جمهوری ایران از حضور زنان کشورش در ورزشگاه‌ها حمایت کرده اما گفته است این مساله، مطالبه اصلی زنان ایران نیست.

معاون رئیس‌جمهوری ایران در گفت‌و‌گو با روزنامه قانون می‌گوید یک بار برای همیشه باید تکلیف این موضوع و امکان حضور همزمان مردان و زنان در ورزشگاه‌ها مشخص شود.

مساله حضور زنان در مسابقات والیبال تیم ملی مردان ایران به مساله‌ای جنجالی در ایران تبدیل شد.

در نهایت دولت آقای روحانی به دلیل ورود مراجع تقلید شیعه، از پیگیری حضور زنان در ورزشگاه‌ها، منصرف شد.

حق نشر عکس Mehr
Image caption معصومه ابتکار: فکر نمی‌کنم ورود به ورزشگاه‌ها، مطالبه اصلی زنان ایرانی باشد

خانم ابتکار در عین حال خاطرنشان کرده است که فکر نمی‌کند ورود به ورزشگاه‌ها، مطالبه اصلی زنان ایرانی باشد.

خانم ابتکار گفته است که یکی از مطالبات اصلی آنها، این است که دختران، همگام با پسران بتوانند از امکانات ورزشی مناسبی برخوردار باشند.

خانم ابتکار گفت زمینه پیشرفت و بهبود شرایط برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود دارد. او افزود حضور در ورزشگاه‌ها برای "قشری از زنان" بسیار مهم است و باید به این نظر احترام گذاشته شود.

معاون رئیس‌جمهوری ایران و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در مصاحبه خود با روزنامه قانون افزود نظر دولت حسن روحانی این است که حضور زنان در ورزشگاه‌های کشور می‌تواند فضا را تغییر دهد و تنها نباید جنبه منفی این مساله دیده شود.

ممنوعیت ورود زنان به سالن دوازده هزار نفری ورزشگاه آزادی در جریان مسابقات فصل گذشته لیگ جهانی والیبال، با واکنش‌های مختلفی از جمله از طرف فدراسیون بین المللی والیبال همراه شد.

ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها باعث شد ایران فرصت میزبانی مسابقات جهانی والیبال نوجوانان جهان را ازدست بدهد.

مطالب مرتبط