شاخه نظامی پژاک: ١٢ نیروی سپاه را در واکنش به اعدام سیروان نژاوی کشتیم

حق نشر عکس BBC World Service

"یگان‌های مدافع شرق کردستان"، شاخه نظامی "حزب حیات آزاد کردستان" (پژاک) با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت حمله سه‌شنبه شب به نیروهای وابسته به سپاه پاسداران در کامیاران را پذیرفته و می‌گوید نیروهایشان در این حمله ١٢ نفر را کشته‌اند.

شاخه نظامی پژاک اعلام کرده که این حمله واکنشی به اعدام سیروان نژاوی، از اعضای پژاک، بوده است.

پژاک تهدید کرده که در آینده هم اقدامات نیروهای نظامی ایران را "در چارچوب دفاع مشروع" پاسخ خواهد داد.

روز گذشته از قول یکی از فرماندهان سپاه کردستان اعلام شد که در درگیری شب سه‌شنبه (۲۰ مرداد) پنج نیروی بسیجی کشته شده‌اند.

سرهنگ ابراهیم حسینی گفت: "پژاک اخیرا مقری در شمال غرب کشور داشت و بارها به آنان هشدار داده شد که مقر را در نواری مرزی جمهوری اسلامی ایران تخلیه کنند، اما پژاک به این هشدار توجهی نکرد و امتناع ورزید."

"در عملیاتی موفقیت آمیز این مقر به تصرف نیروهای خودی درآمد و این عملیات و تصرف مقر برای گروهک پژاک کار سختی بود و ما می‌دانستیم که در عملیاتی تاکتیکی انتقام این اقدام ما را می‌گیرند."

هفته گذشته هم شاخه نظامی پژاک اعلام کرد به پاسگاهی در مریوان حمله و ۲۰ نیروی سپاه را کشته است. شاخه نظامی پژاک آن حمله را واکنشی به حملات نیروهای سپاه به چریک‌های آنان "نقض محرز آتش‌بس" عنوان کرد.

از سال ۱۳۹۰ پژاک به طور یک جانبه اعلام آتش بس کرد، اما سپاه پاسداران در همان مقطع این آتش‌بس را به خاطر مبهم بودن رد کرد و گفت نیروهای پژاک باید به طور کامل از ایران بیرون بروند.

مطالب مرتبط