شکوری‌راد دبیر کل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی شد

حق نشر عکس ILNA

به گزارش ایلنا علی شکوری‌راد، عضو پیشین شورای مرکزی جبهه مشارکت، به عنوان دبیر کل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی انتخاب شد. رقیب آقای شکوری‌راد برای دبیرکلی این حزب آذر منصوری بوده است.

انتخاب آقای شکوری‌راد در اولین کنگره حزب اتحاد ملت، که در سالن اجلاس سران برگزار شد، انجام گرفته است که شماری از چهره‌های سیاسی چون محمدرضا خاتمی، عبدالله نوری، مصطفی معین، محمدرضا عارف و لطف‌الله میثمی در آن حضور داشته‌اند.

علی شکوری‌راد امروز، پنجشنبه ٢٩ مرداد در سخنرانی خود در کنگره حزب اتحاد ملت گفت: "امروز وقت آن است تا پیام مهم رهبر انقلاب در انتخابات سال ۹۲ عملیاتی شود که حتی کسانی که به نظام جمهوری اسلامی ایران هم علاقه و دلبستگی ندارند به خاطر کشور خود رای بدهند."

تاسیس حزب اتحاد ملت، به واسطه حضور چهره‌های اصلاح‌طلب در آن انتقاد شماری از محافظه‌کاران را برانگیخته است.

در کنگره امروز این حزب ٣٠ عضو شورای مرکزی آن نیز انتخاب شدند که در میان آنها افرادی چون فاطمه راکعی، آذر منصوری، علی تاجرنیا، هادی خانیکی و حمیدرضا جلایی‌پور دیده می‌شوند که پیشتر از اعضای فعال جبهه مشارکت بوده‌اند.

در جریان سرکوب اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری ١٣٨٨ بسیاری از اعضای جبهه مشارکت به زندان افتادند و در پاییز سال ١٣٨٩ غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای، سخنگوی وقت قوه قضاییه اعلام کرده حکم انحلال این حزب صادر شده است.

محافظه‌کاران پیش از این نسبت به فعالیت دوباره اعضای جبهه مشارکت هشدار داده‌اند.

حق نشر عکس ILNA

آقای شکوری راد امروز گفته است: "حزب اتحاد ملت ایران اسم مستعار هیچ حزبی نیست، البته اتحاد از تجربیات همه احزاب گذشته برای رسیدن به اهداف خود استفاده خواهد کرد."

او گفته که این حزب علاوه بر همکاری با اصلاح‌طلبان از همکاری با "همه شخصیت‌ها و احزابی که در تقسیم‌بندی مصطلح سیاسی کشور در چار چوب اصلاحات نمی‌گنجند" نیز استقبال می‌کند.