هشدار آیت‌الله خامنه‌ای در مورد 'مقابله با عناصر متعهد در دانشگاه‌ها'

حق نشر عکس khamenai.ir

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران در مورد "مقابله برخی مسئولان، مدیران و اساتید در دانشگاه‌ها با عناصر مؤمن، انقلابی و متعهد" هشدار داد و گفت: "وزرا باید در این قضیه کاملاً هوشیار باشند و اجازه چنین کاری را ندهند."

رهبر جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه ۲۲ مهر در جمع مسئولان "بنیاد ملی نخبگان" و تعدادی از دانشجویان برگزیده دانشگاه ها، خواستار هوشیاری مسئولان کشور در مقابل "جریانی" شد که "به دنبال شناسایی نخبگان علمی کشور و هدایت آنان به خارج است."

اقای خامنه ای در دو سال اخیر، در سخنرانی های مختلف خواستار بها دادن بیشتر مسئولان دولتی به دانشجویان همسو با حکومت ایران شده و فضای فعالیت این قبیل دانشجویان را ناکافی دانسته است.

رهبر جمهوری اسلامی ایران، امروز همچنین خواستار مقابله با کسانی شد که "با استفاده از روزنامه ها و مجلات و تریبون ها، دائماً در حال دلسرد کردن مردم و جوانان و نفی پیشرفت‌های علمی و دستاوردهای بزرگ کشور هستند".

وی افزود: "پیشرفت‌های شگرف علمی کشور در زمینه‌های نانو، سلول های بنیادی و انرژی هسته ای، توهم نیستند بلکه واقعیاتی هستند که همه دنیا از آنها اطلاع و آگاهی دارند."

ظاهرا اشاره آیت الله خامنه ای، به مجموعه اظهاراتی است که از سوی برخی رسانه ها یا کارشناسان، در مورد اغراق آمیز بودن ادعاهای مطرح شده در زمان دولت آقای احمدی نژاد راجع به پیشرفت های علمی در رشته های حساس منتشر شده است.

آقای خامنه ای در سخنرانی امروز، با انتقاد از کسانی که به "دلسرد کردن جوانان و انکار حرکت عظیم و سریع علم و فناوری" می پردازند، این کار را "خیانت به کشور و ناموس ملی" دانست.

رهبر جمهوری اسلامی، همچنین خواستار تهیه "طراحی دقیق به منظور استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی" شد.

وی تاکید کرد که از نحوه اجرا و پیشرفت سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور خوشنود نیست.

"اقتصاد مقاومتی"، در ادبیات سیاسی ایران به مجموعه سیاست هایی گفته می شود که اقتصاد کشور را در مقابل فشارهای خارجی و تحریم های بین المللی مقاوم کند.