روزنامه وطن امروز و مجله‌های ۹ دی و چشم انداز ایران دادگاهی شدند

حق نشر عکس fars
Image caption هیئت نظارت بر مطبوعات ایران جلسات خود را به صورت هفتگی برای رسیدگی به تخلفات مطبوعاتی یا بررسی درخواست مجوز انتشار نشریات برگزار می کند

هیئت نظارت بر مطبوعات در ایران که مسئول رسیدگی به تخلفات رسانه‌ها در این کشور است، در جلسه امروز خود پرونده سه نشریه را به دادگاه فرستاده است.

این هیئت بر اساس تصمیم امروز چهارم آبان (۲۶ اکتبر) ، روزنامه وطن امروز، هفته نامه ۹ دی و دوماهنامه چشم اندازه ایران پس از دریافت تذکر از این هیات به دادگاه ارجاع داده شده است.

روزنامه اصولگرای وطن امروز بابت درج مطلبی با عنوان "چه کسی بود صدا زد سیمان؟" به دادگاه ارجاع شده است.

این مطلب پس از آن منتشر شد که رئیس سازمان انرژی اتمی تهدید شدن توسط روح الله حسینیان از نمایندگان مجلس به دفن در راکتور اراک و ریختن سیمان را از تریبون مجلس اعلام کرد.

روزنامه وطن امروز در مطلبی به همین مناسبت نوشته بود "صدالبته در عالم سیاست نام چنین مواجهه‌ای دیگر 'بچه ننر‌بازی' نیست، بلکه بی‌تعارف ذیل عنوان 'پدرسوخته بازی' تعریف می‌شود چطور مافوق همین دیپلمات، و در بدترین اتهام ممکن، منتقد خود را 'حواله به جهنم' می‌دهد، تهدیدی رخ نداده اما وای از آن روز که به حضرات احساسی و نازک‌طبع عرصه دیپلماسی از گل نازک‌تر گفته شود."

هفته اصولگرای ۹ دی به دلیل انتشار مطلبی با عنوان "این رای مخدوش است" به دادگاه ارجاع شده است. این مطلب انتقاد از شیوه رای گیری در مجلس درباره طرح اجرای توافق جامع اتمی با گروه ۱+۵ است. هفته نامه ۹ دی تاکنون سه بار توقیف و سپس با حکم دادگاه رفع توقیف شده است. مدیر مسئول این هفته نامه حمید رسایی از نمایندگان اصولگرای مجلس است.

دوماهنامه چشم انداز ایران هم بابت انتشار مطلبی با عنوان "چرا ملی؟ چرا مذهبی؟" تذکر گرفته و به دادگاه ارجاع شده است.