شورای امنیت کشور در باره برنامه فیتیله به تلویزیون ایران 'تذکر داده است'

تجمع اعتراضی در دانشگاه تبریز حق نشر عکس
Image caption تصاویری از تجمع اعتراضی امروز در دانشگاه تبریز منتشر شده است

یک مقام وزارت کشور ایران گفته است که شورای امنیت کشور به سازمان صدا و سیما در باره پخش یک برنامه تلویزیونی که موجب اعتراض‌هایی در چند استان کشور شده، تذکر داده است.

نماینده استان اردبیل در مجلس ایران هم علیه سازمان صدا و سیما و مدیر شبکه دوم تلویزیون ایران به دادستانی شکایت کرده است.

منصور حقیقت‌پور، نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفته است پس از ارائه شکایت خود، دادستانی تهران دستور ویژه‌ای برای رسیدگی به این پرونده صادر کرده است.

همزمان گزارش می رسد که اعتراض به برنامه تلویزیونی "فیتیله" در دانشگاه تبریز ادامه یافته و امروز هم گروهی از معترضان در این دانشگاه تجمع کرده اند.

حق نشر عکس

مقام وزارت کشور ایران که نامش فاش نشده به خبرگزاری ایرنا گفته است که این شورا در باره "توهین" برنامه فیتیله از شبکه دوم صدا و سیما به مردم ترک زبان، تذکر لازم را به سازمان صدا و سیما داده است.

این مقام گفته است که شورای امنیت کشور از همان روز اول به سازمان صدا و سیما گفت که از مردم عذرخواهی کند که این سازمان چنین کاری را انجام داد.

در پی نمایش برنامه تلویزیونی "فیتیله" که برای کودکان است، تجمع‌های اعتراضی در شهرهای مختلف از جمله تبریز، ارومیه، زنجان و اردبیل برگزار شد.

حق نشر عکس

پخش این برنامه هم‌اکنون متوقف شده، رئیس سازمان رادیو تلویزیون ایرانعذرخواهی کرده و اعلام شده که عوامل پخش این برنامه توبیخ و یکی از آنها احتمالا برکنار می شود.

وزارت کشور ایران از مردم خواسته تا مراقب باشند و به حرف "تحریک‌کنندگان" گوش نکنند.

حسین اشتری، رئیس پلیس ایران هم گفته است که این نیرو با "تعداد معدودی سوء استفاده کننده" در تجمعات روز گذشته با "سعه صدر و آرامش" برخورد کرده است.

آقای اشتری وضعیت فعلی شهرهای "آذری نشین" را آرام توصیف کرده است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

مطالب مرتبط