انتقاد امام جمعه تهران از روحانی به دلیل 'حمله به خودی‌ها'

حق نشر عکس Tasnim
Image caption آقای صدیقی گفته انتقادش از آقای روحانی 'دردمندانه' است

کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، از حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، به خاطر سخنان اخیرش انتقاد کرد.

آقای صدیقی امروز، جمعه ۲۲ آبان، در نماز جمعه تهران گفت: "رئیس‌جمهور در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات مطالبی را گفتند که نیش داشت. از چه کسی دفاع می‌کنید و به چه کسی حمله می‌کنید؟"

او در انتقاد از آقای روحانی گفت: "حیف است که فرد در برابر بیگانگان رعایت ادبیات و همه جوانب را بکند اما در حمله به خودی‌ها، به مومنین، متدینین و خدمتگزاران کشور طور دیگری صحبت کند. حیف است آقای رئیس‌جمهور در حصار جریان خاصی قرار گیرد. ما این نوع ادبیات را در شان یک رئیس‌جمهور نمی‌بینیم."

امام جمعه موقت تهران گفته ادبیات رئیس جمهور باید "مومن شادکن" باشد.

حسن روحانی روز یکشنبه و در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات، که چند رسانه اصلی محافظه‌کار در آن شرکت نکردند، با انتقاد از برخی رسانه‌ها گفت: "معنا ندارد رسانه‌ای برای همیشه حاشیه امنیت داشته باشد و یا به جای اطلاع رسانی، نقش پلیس مخفی را نیز ایفا کند و شما از محتوای آن آگاه شوید که فردا چه کسی بازداشت خواهد شد و کجا تعطیل می‌شود و یا آبروی چه کسی ریخته خواهد شد."

آقای روحانی این سخنان را در روزی بیان کرد که روزنامه کیهان تیتر اصلی خود را به گزارشی در مورد "پروژه نفوذ" اختصاص داده بود.

هشدار آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، درباره "نفوذ دشمن" پس از توافق هسته‌ای، تفسیرهای مختلفی داشته و باعث اختلاف میان دولت و منتقدانش شده است.

کاظم صدیقی، امروز در نماز جمعه تهران گفت: "باید پرسید چرا رهبر معظم انقلاب نگران نفوذ دشمن در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در کشور است؟"

او گفته بخشی از این نگرانی رهبر ایران به دانشگاه‌ها برمی‌گردد. آقای صدیقی پرسیده است: "چند درصد دانشجویان ما در نمازهای جماعت شرکت می‌کنند؟ چند درصد اساتید ما در مساجد دانشگاه‌ها حضور می‌یابند؟ چقدر در دانشگاه‌های ما روی مساله ولایت فقیه کار کردند؟"

دو روز پیش آیت‌الله خامنه‌ای در انتقاد از برخی مسئولان فرهنگی و دانشگاهی در ایران گفت: "برخی کار فرهنگی را با کنسرت و اردوهای مختلط اشتباه گرفته‌اند."

مطالب مرتبط