پسر عطاءالله مهاجرانی 'در ارتباط با پرونده دکل نفتی بازداشت شد'

حق نشر عکس non

چند خبرگزاری ایرانی می‌گویند که محمدمحسن مهاجرانی، پسر عطاءالله مهاجرانی، در رابطه با پرونده گم شدن یک دکل نفتی بازداشت شده است.

خبرگزاری‌های محافظه‌کار فارس و نسیم به نقل از "منابع آگاه" نوشته‌اند که بازداشت محمدمحسن مهاجرانی با حکم بازپرس دادسرای ویژه مفاسد اقتصادی انجام گرفته است.

چند ماه پیش مسعود میرکاظمی، وزیر نفت در دوران محمود احمدی‌نژاد، محمدمحسن مهاجرانی را در رابطه گم شدن دکل نفتی متهم کرد و گفت او او دلال این دکل بوده است. پس از این صحبت‌های آقای میرکاظمی، محمدمحسن مهاجرانی از او به خاطر "نشر اکاذیب" شکایت کرد.

ماجرای دکل نفتی گم شده به سال ۱۳۹۰ برمی‌گردد و گفته می‌شود با وجود اینکه اقساط مربوط به خریداری این دکل، به ارزش ده‌ها میلیون دلار، پرداخت شده بود، دکل به ایران منتقل نشد. برخی رسانه‌های ایرانی می‌گویند دکل خریداری‌شده هم اکنون در حفاری‌هایی در مکزیک به کار گرفته شده است.

خبرگزاری فارس می‌گوید قرارداد خریداری این دکل در ساعت ۱۳۸۸ و با وساطت دو "دلال نفتی"، که یکی از آنها محمدمحسن مهاجرانی است، بسته شده است. شرکت تاسیسات دریایی ایران یک طرف قرارداد بوده است.

پس از مطرح شدن نام محمدمحسن مهاجرانی در این زمینه او با انتشار بیانیه‌ای اتهامات وارده را رد کرد.

آقای مهاجرانی در بیانیه خود نوشته بود: "اینجانب سید محمدمحسن مهاجرانی اعلام می‌کنم که کلیه فعالیت‌های اقتصادی من در چارچوب قوانین تجاری جمهوری اسلامی ایران بوده است. اینجانب تمامی اتهامات مطرح شده در رسانه‌ها پیرامون هرگونه نقش مستقیم یا غیرمستقیم در دکل گم شده را تکذیب می‌کنم."

مطالب مرتبط