فرمانده سپاه: داعش خیلی وقت است می‌خواهد ایران را ناامن کند

حق نشر عکس TASNIM

محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران گفت: "داعش خیلی وقت است که می خواهد در ایران ناامنی ایجاد کند اما تا الان نتوانسته است."

آقای جعفری، این اظهارات را یک روز پس از سخنان عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران بیان کرده که در ارتباط با تلاش های صورت گرفته برای انجام "عملیات تروریستی" در ایران گفته بود: "همین امروز مقدار زیادی بمب قابل انفجار همراه با چاشنی در شهرهای کشور کشف کرده‌ایم".

سرلشکر جعفری در ادامه صحبت های خود افزوده گروه هایی چون داعش "دارای شبکه های پشتیبانی مختلفی هستند که چندی پیش با یکی از آنها برخورد شد و سایر گروه ها هم تحت اشراف کامل هستند و به موقع با آنها برخورد می‌شود".

امروز یکشنبه اول آذر، همچنین خبرگزاری نسیم به نقل از معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات اعلام کرده که "دو تیم تروریستی در استان‌های سیستان و بلوچستان و آذربایجان‌غربی منهدم شده اند".

این مقام امنیتی، که اظهارات او بدون ذکر نام نقل شده، خبر داده است که یکی از این دو تیم که "با حمایت برخی از کشورهای منطقه فعالیت می‌کرده"، قصد داشته "با انفجار ۱۵۰ کیلوگرم مواد منفجره در مسیرهای مواصلاتی، مرزهای مناطق عمومی راسک - ایرانشهر را ناامن کند".

نقشه "عملیات در روز عاشورا"

وزیر کشور ایران شنبه شب، در گفتگو با شبکه اول تلویزیون سراسری ایران از دستگیری افرادی خبر داده بود که به گفته وی، در روز عاشورا برای انجام "عملیات تروریستی" وارد کشور شده بودند.

وی افزود: "اعترافات، بیانات و کشفیات به ما نشان می‌دهد که اینها به دنبال عملیات هستند."

هفته پیش، محمود علوی وزیر اطلاعات ایران هم گفت که در ماه محرم "بیش از ۱۰ مجموعه تروریستی" کشف شده اند.

در اظهارنظرهایی همزمان، احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران اعلام کرد که ارتش برای مقابله با داعش نیروهای خود را تقویت کرده و بهمن ریحانی فرمانده سپاه استان کرمانشاه گفت: "تیم‌های بسیاری از گروه تروریستی داعش که از دو سال پیش تاکنون در این استان مشغول فعالیت بوده‌اند توسط سپاه و وزارت اطلاعات دستگیر شده‌اند."

ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق، یکشنبه پیش گفته بود که سازمان‌های امنیتی این کشور اطلاعاتی به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد بعضی کشورها از جمله ایران، آمریکا و فرانسه از اهداف حملات گروه‌های شبه‌نظامی هستند.

اظهارات آقای جعفری دو روز بعد ازحملات مرگبار مهاجمان مسلح به نقاط مختلف شهر پاریس منتشر شد که به کشته شدن حدود ۱۳۰ نفر انجامید.