دستگاه قضایی ایران خبر بازداشت پسر مهاجرانی را تایید کرد

حق نشر عکس httpmizanonline.ir

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگو و معاون اول قوه قضاییه ایران، با تایید بازداشت پسر عطاالله مهاجرانی، وزیر ارشاد اسبق ایران اعلام کرد که این بازداشت در ارتباط با دکل گمشده نفتی بوده است.

آقای محسنی‌اژه‌ای همچنین گفت: "اما هنوز میزان ارتباط این فرد با این پرونده مشخص نشده است."

اخیرا چند خبرگزاری اصولگرای ایرانی اعلام کردند که محمدمحسن مهاجرانی، پسر عطاءالله مهاجرانی، در رابطه با پرونده گم شدن یک دکل نفتی بازداشت شده است.

پیشتر خبرگزاری‌های محافظه‌کار فارس و نسیم به نقل از "منابع آگاه" گزارش دادند که بازداشت محمدمحسن مهاجرانی با حکم بازپرس دادسرای ویژه اقتصادی انجام گرفته است.

چند ماه پیش مسعود میرکاظمی، وزیر نفت در دوران محمود احمدی‌نژاد، محمدمحسن مهاجرانی را به داشتن نقش واسطه در ماجرای "دکل گمشده نفتی" متهم کرد. پس از این صحبت‌های آقای میرکاظمی، محمدمحسن مهاجرانی از او به خاطر "نشر اکاذیب" شکایت کرد.

ماجرای دکل نفتی گم شده به سال ۱۳۹۰ برمی‌گردد و گفته می‌شود با وجود اینکه اقساط مربوط به خریداری این دکل، به ارزش ده‌ها میلیون دلار، پرداخت شده بود، دکل به ایران منتقل نشد. برخی رسانه‌های ایرانی می‌گویند دکل خریداری‌شده هم اکنون در حفاری‌هایی در مکزیک به کار گرفته شده است.

پس از مطرح شدن نام محمدمحسن مهاجرانی در این زمینه او با انتشار بیانیه‌ای اتهامات وارده را رد کرد.

حکم جیسون رضاییان صادر شده اما ابلاغ نشده است

سخنگوی قوه قضائیه در بخش دیگری از مصاحبه خود در مورد حکم جیسون رضائیان خبرنگار بازداشت شده واشنگتن پست در ایران گفت: "حکم وی صادر شده اما هنوز رسما ابلاغ نشده است. در مورد حکم هم نمی توانم بگویم اما احتمالا محکومیت به حبس است که البته حکم قطعی نیست."

آقای رضاییان در ارتباط با اتهام جاسوسی محاکمه و مجکوم شده است.

آقای رضاییان، ۳۹ ساله، برای بیش از یک سال در ایران زندانی بوده است. واشنگتن پست اتهامات او را بی پایه می خواند.

غلامحسین محسنی اژه ای پیشتر در بیانیه ای در تلویزیون ایران گفت حکم جیسون رضاییان "به طور خلاصه مجازات حبس است".

لیلا احسن وکیل آقای رضاییان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته که او از حکم یا جزییات مجازات مطلع نشده است.