در تهران '۳۸ پاتوق و محل اجتماع معتادان و کارتن‌خواب‌ها' وجود دارد

حق نشر عکس FARS

حسین ساجدی‌نیا، فرمانده پلیس تهران اعلام کرد که ۳۸ پاتوق و محل اجتماع "معتادان متجاهر" و کارتن خواب در سطح شهر تهران وجود دارد.

آقای ساجدی‌نیا امروز سه شنبه ۳ آذرماه گفت: "۳۷ مکان از این پاتوق ها معادل دو سوم معتادان و آسیب های اجتماعی موجود، در محله هرندی پایتخت است."

محله هرندی یکی از مناطق تجمع کارتن‌خواب ها و معتادان در شهر تهران است، اواسط آبانماه افرادی که گفته می‌شود مردم محلی این منطقه بودند، با چوب و چماق به محل اجتماع معتادان حمله کردند. بعضی از کارتن خواب‌ها مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و آلونک ها و چادرهای معتادان و کارتن خوابها به آتش کشیده شد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران آقای ساجدی نیا با اشاره به اینکه مشکل محله هرندی مسئله جدیدی نیست، گفت: "معضل هرندی مربوط به ۱۴ سال گذشته است و هر سال وضعیت بدتری را در این محله شاهد هستیم."

به گفته رئیس پلیس تهران، طی "پنج سال اخیر ۲۳ مرحله طرح گسترده" در این محله اجرا کرده است.

حق نشر عکس MEHR

آقای ساجدی نیا با تاکید بر اینکه این منطقه بهترین مکان برای ایجاد پاتوق برای معتادان شهرستانی است گفت: "۱۶ هزار نفر معتاد متجاهر در پایتخت وجود دارد که از میان آنها ۱۵۰۰ نفر زن هستند و پلیس هیچ مشکلی در راستای اجرای جمع آوری آنها ندارد."

وی اعلام کرد که پلیس تهران آمادگی دارد ظرف مدت "یک هفته ۹۷ درصد از معتادان متجاهر و کارتن خواب های سطح شهر" را جمع آوری کند.

معتادان متجاهر به آن دسته از مصرف کنندگان مواد مخدر اطلاق می شود که تلاشی برای پنهان کردن اعتیاد خود ندارند.

حسین هاشمی، استاندار تهران در اواخر آبانماه گفته بود که ساماندهی این دسته از معتادان در استان تهران در دو فاز اجرا می‌شود که فاز نخست جمع آوری زنان معتاد متجاهر است. در فاز دوم اجرای طرح، مردان معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع خواهند شد.