بر هم خوردن جلسه سخنرانی آذر منصوری در یاسوج

حق نشر عکس ISNA

عده ای از لباس شخصی ها جلسه سخنرانی آذر منصوری عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی را در دانشگاه آزاد یاسوج بر هم زدند.

خانم منصوری قرار بود امروز یکشنبه ۸ آذر، در مراسم افتتاح دفتر انجمن "فرهنگ و سیاست" دانشگاه آزاد واحد یاسوج صحبت کند که عده ای با سر دادن شعارهای تند علیه اصلاح طلبان، اجازه سخنرانی را به وی ندادند.

عارف یزدانی دبیر تشکل فرهنگ و سیاست، در گفتگو با وبسایت انتخاب گفت این برنامه در حالی لغو شد که پیشتر، مجوز برگزاری آن از سوی هیات نظارت دانشگاه و نیز شورای تأمین شهرستان یاسوج صادر شده بود.

آقای یزدانی در مصاحبه با ایلنا نیز اظهار داشت که پیش از ماجرای امروز، مسئول دفتر نمایندگی رهبری در دانشگاه گفته بود شنیده که قرار است کسانی با آذر منصوری "برخورد فیزیکی" انجام دهند.

دبیر تشکل فرهنگ و سیاست دانشگاه یاسوج تاکید کرد که در آستانه مراسم سخنرانی، وی و دوستانش متوجه شده اند که عده ای از "اصولگرایان" سالن را پر کرده و اجازه ورود دیگران را نمی دهند.

عارف یزدانی گفت که این عده، شعار "مرگ بر فتنه گر" داده اند و سپس، "از سه طرف سالن شروع به حمله کرده اند". وی افزود حتی وقتی آذر منصوری سوار ماشین شده، معترضان به به ماشین او حمله کرده اند، یک نفر قصد حمله با چاقو به خانم منصوری را داشته و در جریان درگیری‌ ها سه نفر از دانشجویان اصلاح‌طلب آسیب دیده اند.

این سومین مورد جلوگیری لباس شخصی ها از سخنرانی چهره های اصلاح طلب در ۹ روز اخیر است.

۸ روز پیش، سخنرانی مصطفی کواکبیان از نمایندگان سابق مجلس در شهر اندیمشک، به دنبال تجمع و هشدار عده ای از معترضان لغو شد.

یک روز پیش از آن، سخنرانی عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت محمد خاتمی در قرچک ورامین نیز، با حمله لباس شخصی ها به هم خورده بود.