سعید مدنی و سعید رضوی فقیه در زندان رجایی شهر مورد حمله قرار گرفتند

Image caption سمت چپ سعيد مدني اسيب شناس و محقق، سمت راست سعيد رضوي فقیه فعال سیاسی که به تازگي عمل جراحی قلب كرده است

پنج زندانی سیاسی ایرانی در زندان رجایی شهر کرج در اعتراض به سکوت مسئولان زندان در قبال ضرب و جرح تعدادی از زندانیان سیاسی به دست دو زندانی دیگر اعتصاب غذا کرده‌اند و خواهان انتقال ضاربان از بند زندانیان سیاسی-عقیدتی شده‌اند.

به گزارش سایت کلمه "دو تن از زندانیان سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی شهر، پس از تهدید و ارعاب گروهی از زندانیان سیاسی-عقیدتی، با چاقو به آنها حمله کرده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند."

سعید رضوی فقیه و سعید مدنی که مورد حمله قرار گرفته بودند به همراه جعفر اقدامی، بهزاد عربگل و کامران ایازی با اعلام اعتصاب غذای نامحدود خواستار انتقال دو حمله کننده از سالن زندانیان سیاسی-عقیدتی شده اند.

سعید مدنی عضو شورای فعالان ملی مذهبی، استاد دانشگاه و پژوهشگر اجتماعی است که در حال حاضر پنجمین سال حبس بدون مرخصی خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می کند. او به اتهام "عضویت در تشکیلات مخل امنیت ملی‌ و تبلیغ علیه نظام" از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

سعید رضوی فقیه عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و از فعالان سیاسی نزدیک به اصلاح طلبان، پس از حوادث بحث برانگیز انتخابات در سال ۸۸ به دلیل سخنرانی در یک نشست در همدان به اتهام "جرایم امنیتی" از سوی دادگاه انقلاب تهران به یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

آقای رضوی فقیه که مدتی از ایران خارج شده بود، در اسفند ۱۳۹۲ پس از بازگشت به ایران برای گذراندن یک سال محکومیت به زندان رجایی شهر منتقل شد.

به گزارش سایت کلمه دوران محکومیت آقای رضوی فقیه به پایان رسیده و علیرغم پایان حکم به "صورت بلاتکلیف در انتظار دادگاه سخنرانی سال ۹۲ همدان خود در زندان رجایی شهر به سر می‌برد."