انتقاد رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان از برهم خوردن پی‌درپی سخنرانی‌ها

حق نشر عکس ILNA

حسین موسوی تبریزی رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان، با انتقاد از بر هم خوردن پی در پی مراسم سخنرانی چهره های اصلاح طلب، از وزارت کشور خواست "توجه بیشتری به امنیت انتخابات داشته باشد".

آقای موسوی تبریزی، دوشنبه ۹ آذر ماه به ایلنا گفت که در جلسه دیشب شورای هماهنگی اصلاح طلبان مهمترین اتفاقات اخیر کشور مورد بررسی قرار گرفته و افزود: "این درست نیست که سخنرانی‌ها مرتب تعطیل شود".

روز یکشنبه، عده ای از لباس شخصی ها جلسه سخنرانی آذر منصوری عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی را در دانشگاه آزاد یاسوج بر هم زدند.

خانم منصوری قرار بود در مراسم افتتاح دفتر انجمن "فرهنگ و سیاست" دانشگاه آزاد واحد یاسوج صحبت کند اما عده ای با سر دادن شعارهای تند علیه اصلاح طلبان، اجازه سخنرانی را به وی ندادند.

حسین موسوی تبریزی در مصاحبه امروز، با اشاره به چنین وقایعی گفت: "هیچ‌کس حق ندارد سخنرانی‌هایی که مجوز وزارت کشور و فرمانداری دارند را تعطیل کند یا در آن اغتشاش ایجاد کند."

رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی اصلاح طلبان افزود: "افرادی به ظاهر خودسر که ماهیت واقعیت آنها مشخص نیست این سخنرانی‌ها را به هم می‌زنند."

مراسم دیروز سخنرانی آذر منصوری در حالی لغو شد که پیشتر، مجوز برگزاری آن از سوی هیات نظارت دانشگاه و نیز شورای تأمین شهرستان یاسوج صادر شده بود.

بر هم خوردن مراسم دیروز، سومین مورد جلوگیری لباس شخصی ها از سخنرانی چهره های اصلاح طلب در ۱۰ روز اخیر است.

۹ روز پیش، سخنرانی مصطفی کواکبیان از نمایندگان سابق مجلس در شهر اندیمشک، به دنبال تجمع و هشدار عده ای از معترضان لغو شد.

یک روز پیش از آن، سخنرانی عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت محمد خاتمی در قرچک ورامین نیز، با حمله لباس شخصی ها به هم خورده بود.