محسن مهاجرانی پس از آزادی از 'رسانه‌های سپاه' انتقاد کرد

حق نشر عکس FARS

محمدمحسن مهاجرانی، پسر عطاءالله مهاجرانی که در رابطه با پرونده گم شدن یک دکل نفتی بازداشت شده بود، پس از آزادی از "رسانه‌های وابسته به سپاه" به خاطر نحوه پوشش اخبار مربوط به او انتقاد کرده است.

آقای مهاجرانی در نامه‌ای که محمود علیزاده طباطبایی، وکیل او در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده، نوشته است: "در طی این ۲۱ روز شاهد شیوه رفتار کاملا سیاسی و عصبی خبرگزاری فارس به عنوان مرکزیت خبرسازی و حلقه‌های زنجیره‌ای و پیوسته به آن نیز تسنیم، مشرق، رجا نیوز، جهان‌نیوز و کیهان بودیم. آنها هرچه خواستند و هر اتهاماتی درباره دکل نفتی که می‌توانستند به من نسبت دادند."

او از نمایندگان مجلس ایران که در مورد بازداشتش اظهارنظر کرده بودند و خبرگزاری‌هایی که وابسته به سپاه پاسداران خواند، انتقاد کرد و از دستگاه قضایی ایران خواست که اجازه ندهد روال رسیدگی به پرونده‌اش تحت تاثیر فشارهای سیاسی قرار بگیرد و به گفته او، "در مرداب تیره و بویی‌ناک سیاست‌زدگی سرسام‌گرفته... آسیب ببیند و لکه‌دار شود."

محمد محسن مهاجرانی حدود سه هفته پیش بازداشت شد.

او در توضیح چگونگی بازداشتش نوشته است که برای سفر به امارات متحده سوار هواپیما شده بود که از طرف اطلاعات سپاه بازداشت شد. آقای مهاجرانی نوشته است: "به سبکی کاملا غیرعادی بازداشت شدم. بدون تردید اگر پیش از آن، احضاریه‌ کتبی به دست من یا وکیلم می‌رسید بدون درنگ خود را به نهادهای قانونی معرفی می‌کردم و نیازی به برگرداندن هواپیما ازآسمان اصفهان به تهران نبود."

او تاکید کرده که از خبرگزاری فارس شکایت خواهد کرد و همچنین شکایتش از مسعود میرکاظمی، وزیر نفت در دولت محمود احمدی‌نژاد را پیگیری می‌کند.

چند ماه پیش مسعود میرکاظمی، وزیر نفت در دوران محمود احمدی‌نژاد، محمدمحسن مهاجرانی را در رابطه گم شدن دکل نفتی متهم کرد و گفت او دلال این دکل بوده است. پس از این صحبت‌های آقای میرکاظمی، محمدمحسن مهاجرانی از او به خاطر "نشر اکاذیب" شکایت کرد.

ماجرای دکل نفتی گم شده به سال ۱۳۹۰ برمی‌گردد و گفته می‌شود با وجود اینکه اقساط مربوط به خریداری این دکل، به ارزش ده‌ها میلیون دلار، پرداخت شده بود، دکل به ایران منتقل نشد. برخی رسانه‌های ایرانی می‌گویند دکل خریداری‌شده هم اکنون در حفاری‌هایی در مکزیک به کار گرفته شده است.

مطالب مرتبط