استقرار پلیس اسکی‌سوار زن و مرد در پیست‌های اسکی تهران

حق نشر عکس Tasnim

حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ می‌گوید با بازگشایی پیست‌های اسکی اطراف تهران، پلیس‌ اسکی سوار در این پیست‌ها مستقر شده‌اند.

به گفته آقای ساجدی‌نیا، پلیس اسکی سوار در ارتفاعات برفگیر و پیست‌های اسکی اطراف تهران نظیر شمشک، دربندسر و توچال حضور دارد.

او اهداف پلیس اسکی را "برقراری نظم، نظارت بر اماکن عمومی و رستوران‌های کوهستانی و کمک به مصدومان و جلوگیری از بروز جرایم اخلاقی و اجتماعی" عنوان کرد.

فرمانده انتظامی تهران همچنین گفت این پلیس به تجهیزات ویژه مجهز شده است: "موتورسیکلت‌های مخصوص کوهستان، موتورهای چهارچرخ و تجهیزات اسکی برای فصول سرد و برفی از جمله این تجهیزات است."

حق نشر عکس Tasnim

علاوه بر این، لباس خاصی برای پلیس کوهستان و پلیس اسکی سوار طراحی شده تا هم با "شرایط محیطی و ماموریتی این یگان و برودت هوای محیط" سازگار باشد و هم "متمایز کننده" ماموران این یگان بوده و "مشخصات و نشانه‌های پلیسی" را داشته باشد.

حق نشر عکس Tasnim

فرمانده پلیس تهران همچنین گفت با توجه به نیازی که به پلیس زن در قالب پلیس کوهستان و پلیس اسکی احساس می‌شد، "تعدادی از ماموران پلیس زن نیز با اخذ آموزش‌های اسکی، در قالب پلیس در پیست اسکی مستقرند تا به همراه دیگر ماموران با مصادیق ناهنجاری‌های اخلاقی و اجتماعی نظیر کشف حجاب، بدپوششی، مزاحمت نوامیس، آلودگی صوتی و دیگر جرایم اخلاقی برخورد کنند."