تجمع کارگران پست‌های فشار قوی برق مقابل مجلس ایران

حق نشر عکس ILNA

جمعی از کارگران پست فشار قوی برق برای دومین روز پیاپی امروز دوشنبه ۷ دی ماه در مقابل مجلس ایران تحصن کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) اعضای شورای کارگران پست‌های فشار قوی اعلام کردند که کارگران معترض از نقاط مختلف کشور به تهران آمده‌اند و تصمیم دارند که تا زمان حصول نتیجه در تهران بمانند.

گقته شده که قرار است اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس امروز با کارگران معترض دیدار کنند.

بر روی یکی از پلاکاردهای معترضان نوشته شده "در صورت بی توجهی و خلف وعده وزارت نیرو، خاموشی سراسری شبکه برق" و روی پلاکارد دیگر از "بلک اوت" (قطع برق) به عنوان "آخرین گزینه" یاد شده است.

اعضای شورای کارگران پست‌های فشار قوی می گویند: "حدود ۴۷۰۰ کارگر متخصص هستیم که در شرکت‌های برق منطقه‌ای سراسر کشور کاری سخت و زیان آور را انجام می‌دهیم و با وجود مستمر بودن این حرفه، هنوز رتبه بندی مشاغل در مورد ما اجرا نشده است."

این کارگران همچنین با ابراز نگرانی از وضعیت نامعلوم قراردادهای شغلی خود در سال آینده افزودند: "خبرهایی شنیده‌ایم که قرار است از سال آینده اپراتورهای فشار قوی، از نیروهای حجمی (پیمانکاری) محسوب بشوند و این مسئله موجب نگرانی شده است."

این نخستین بار نیست که این کارگران به دلیل عدم رسیدگی به مطالباتشان تجمع می‌کنند.

گروهی از این کارگران در اواخر فروردین ماه از شهرهای اصفهان، اهواز، کهگیلویه و بویراحمد، تهران و شهرهای دیگر مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند.

کارگران حاضر در آن تجمع با اشاره به سوابق ۱۰ تا ۱۲ ساله خود نسبت به مشخص نبودن قراردادهای کاری خود ابراز نارضایتی کرده بودند.

آنها همچنین به جذب نیروهای جدید در سال ۱۳۹۳ و تبعیض های موجود معترض بودند.

در عین حال عدم پیشرفت و امنیت شغلی، تبعیض در حقوق و مزایا از جمله موارد مورد اعتراض این کارگران عنوان شده است.