سحرخیز و مازندرانی 'به فعالیت علیه نظام و امنیت ملی متهم شدند'

حق نشر عکس sahamnews
Image caption آقای سحرخیز پس از انتخابات بحث‌برانگیز سال ۱۳۸۸ هم به اتهام "توهین به رهبر ایران" و "تبلیغ علیه نظام" محکوم شده بود

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل احسان مازندرانی و عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگاران بازداشت شده در ایران گفته است که فعالیت تبلیغی علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی و توهین به مقامات، اتهامات وارده شده به موکلانش است.

آقای علیزاده طباطبایی، به خبرگزاری تسنیم گفته است که در مورد اتهامات وارده به موکلانش بین بازپرس و دادستان اختلاف وجود داشت و بازپرس پرونده معتقد بود که اقدامات آنها "فقط مصداق فعالیت تبلیغی علیه نظام" است. به گفته وی این اختلاف به شعبه ۱۵ و قاضی صلواتی ارجاع داده شد که او به نفع دادستان نظر داد.

حق نشر عکس
Image caption آقای مازندرانی پیش از این نیز در اسفند ماه سال ۱۳۹۱ توسط وزارت اطلاعات بازداشت و مدتی را در زندان گذرانده بود

به گفته وی، پرونده در اختیار دادستان است و به زودی کیفرخواست صادر و پرونده به دادگاه ارسال می‌شود.

آقای علیزاده طباطبایی در همین رابطه افزوده است چون مهلت بازداشت موقت موکلانش امروز (دوشنبه ۱ فوریه/۱۲ بهمن) تمام می شود "بایستی امروز درباره وضعیت بازداشت این افراد تصمیم‌ گرفته شود که بر این اساس یا مجددا قرار بازدادشت صادر می‌شود یا قرار دیگری صادر خواهد شد."

آقای سحرخیز فعال سیاسی و روزنامه‌نگار ایرانی و احسان مازندرانی، مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان روز دوشنبه ۱۱ آبان ماه ب ازداشت شدند.