معاون ستادکل نیروهای مسلح ایران: وزارت خارجه به دخالت انگلیسیها در امور ایران پاسخ دهد

حق نشر عکس tasnim

سرتیپ مسعود جزایری، معاون ستادکل نیروهای مسلح ایران، از "سکوت شبهه آور" وزارت خارجه این کشور در برابر آنچه که وی "دخالت انگلیسها در امور داخلی" ایران نامیده انتقاد کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرتیپ جزایری گفته است که "انگلیسی‌ها مدت‌ها به بهانه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، در امور داخلی ایران مداخله می‌کنند" و از وزارت خارجه ایران خواسته است تا با این اقدامات "برخورد" کند.

وی با اشاره به برقراری روابط ایران با بریتانیا هشدار داده است که "پیش‌شرط هرگونه رابطه با انگلیسی‌ها باید قطع دخالت‌های شرم‌آور این کشور در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران باشد."

سرتیپ جزایری که معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح ایران است، در ادامه اظهارات خود گفت: "رسانه دولتی انگلیس به طور آشکار در امور داخلی ما دخالت می‌کند و وزارت خارجه باید با دولت انگلستان و سفارت این کشور در ایران قاطعانه برخورد متناسب داشته باشد و بیش از این اجازه فتنه‌گری به انگلیسی‌های شیطان‌صفت ندهد."

اظهارات آقای جزایری تازه‌ترین واکنش برخی از مقامات ارشد جمهوری اسلامی در آستانه انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی و آنچه که آنها آن را "نفوذ دشمن" در ایران می‌نامند، است.

بیشتر بخوانید: سرتیپ جلالی:موافقان رهبری شورایی، هماهنگ با استراتژی دشمن هستند

پیشتر آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، درباره "نفوذ" دشمن از طریق انتخابات و همچنین "تخریب" شورای نگهبان هشدار داد. رهبر ایران روز چهارشنبه ۲۸ بهمن، در سخنانی گفت: "دشمن درصدد است افکار عمومی را از اهداف پلید خود غافل نگه دارد. آنها می‌خواهند در انتخابات اعمال نفوذ کنند." آقای خامنه‌ای به مردم ایران توصیه کرده است که "آگاه باشند و در نقطه‌ی مقابل خواست دشمن عمل کنند."

وی همچنین در اظهاراتی دیگر با حمله به بریتانیا تلاش‌های تبلیغاتی برای رای آوردن یا نیاوردن برخی نامزدها را به بی‌بی‌سی نسبت داد و گفت که "رادیوی انگلیسی دارد به مردم تهران دستورالعمل می‌دهد به فلانی رأی بدهید، به فلانی رأی ندهید. معنای این چیست؟ انگلیسی‌ها دلشان تنگ شده برای دخالت کردن در ایران."