موسوی و رهنورد در حصر خانگی رای دادند؛ صندوق سیار به خانه کروبی نرفت

حق نشر عکس non
Image caption این سه رهبران اعتراض‌های سال ۸۸، پنج سال است که در حبس خانگی هستند.

به نوشته وبسایت کلمه، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد توانسته‌اند در حصر خانگی،در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رای دهند. با این حال خانواده مهدی کروبی که او هم در حصر خانگی است، می‌گویند با وجود درخواست قبلی‌اش صندوق سیار رای‌گیری به خانه او نرفته و نتوانسته است رای دهد.

وبسایت کلمه، نزدیک به آقای موسوی و خانم رهنورد، نوشته است که صندوق سیار رای‌گیری در آخرین دقیقه‌های مهلت اخذ رای به خانه این دو رسیده و آقای موسوی و خانم رهنورد توانسته‌اند در هر دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رای دهند.

حدود پنج سال است که میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی، رهبران اعتراض‌های سال ۸۸ در حصر خانگی بوده‌اند.

در روزهای گذشته فرزندان آقای موسوی و خانم رهنورد اعلام کرده بودند در انتخابات رای می‌دهند.

در نخستین ساعت‌های رای‌گیری در روز جمعه، وبسایت کلمه گزارش داده بود که این دو درخواست صندوق سیار کرده‌اند تا بتوانند در انتخابات رای دهند.

با این حال مهدی کروبی که از روزهای پیش اعلام کرده بود قصد دارد در این انتخابات رای دهد، نتوانست رای خود را به صندوق بیاندازد.

محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی، خبر داده است با وجود درخواست قبلی او که اعلام هم شده بود، صندوق سیار به خانه آقای کروبی نرفته و به این ترتیب او نتوانسته است در انتخابات روز جمعه رای دهد.

خانواده مهدی کروبی در روزهای گذشته اعلام کرده بودند که او قصد دارد "علی‌رغم اشکالاتی که از سال ۸۸ تاکنون" داشته و دارد، روز جمعه "برای مصلحت مهم‌تری یعنی حفظ جمهوریت" رای بدهد.

محمد تقی کروبی نوشته است که صرف اعلام رای‌دادن پدرش بر فضای انتخابات "اثر گذاشته است" اما درباره اعزام‌نشدن صندوق سیار رای‌گیری به خانه آقای کروبی، "منتظر توضیح وزارت اطلاعات و وزارت کشور خواهیم بود."

در همین حال محمدحسین کروبی، دیگر فرزند آقای کروبی، از قول پدرش گفته است "حضور چشم‌گیر" مردم ایران در انتخابات نشان می‌دهد که "رد صلاحیت نیروهای کارا٬ متعهد و مردمی حامی اصلاحات٬ دیگر جواب نمی‌دهد".

وبسایت سحام‌نیوز از قول محمدحسین کروبی نوشته است که پدرش از مردم ایران به خاطر رای‌دادن در انتخابات قدردانی کرده و ابراز امیدواری کرده است که "نتیجه مطلوب نظر مردم حادث شود".