روحانی: اینکه بنده بگویم انقلابی‌ام، چه فایده‌ای دارد

حق نشر عکس President.ir

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، از برخی حملات سیاسی در ایران انتقاد کرده و گفته است انقلاب ایران برای وحدت ملی بوده و نه اینکه چهره‌ها در حرف بر انقلابی بودن خودشان تاکید کنند.

پیشتر، آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران بر ضرورت "انقلابی ماندن" تاکید کرده بود.

آقای روحانی گفته است: "برای اخلاق، وحدت ملی، برادری و خلق نکو انقلاب شد وگرنه بنده بگویم انقلابی‌ام چه فایده‌ای دارد. انقلاب به معنای مطیع خداوند است. این که مردم از دست و زبان ما در امان باشند."

"متاسفانه برخی از روزنامه ها، بخشی از آنان فحش نامه است و از همان اول آدم با ترس و لرز باز می‌کند که مبادا به ما فحش داده و یا تهمت زده است. این شد اسلام؟ این شد جامعه اسلامی؟"

محافظه‌کاران منتقد حسن روحانی او و دولتش را به عقب‌نشینی از ارزش‌های انقلابی متهم می‌کنند.

دو روز پیش آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران بر ضرورت "انقلابی ماندن، انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن" تاکید کرد و گفت در انتخاب رهبر آینده باید مصلحت‌اندیشی و رودربایستی کنار گذاشته شود.

آقای خامنه‌ای حدود سه سال پیش، ضمن ابراز بدبینی درباره مذاکره با آمریکا هم گفته بود: "من دیپلمات نیستم، من انقلابی‌ام."

'خط قرمز'

حسن روحانی در سخنرانی امروزش در جمع خانوادهای کشته شدگان جنگ ایران و عراق از جناح‌های سیاسی خواست با هم همکاری کنند و "فداکاری را از خانواده شهدا" یاد بگیرند.

آقای روحانی با دفاع از عملکرد دولتش گفت: "چرا این همه تهمت و توهین می کنیم و دروغ می گوییم؟، تا چه حد تنگ نظری؟ گویی برخی نمی توانند عظمت و رفاه ملت را ببینند."

رئیس جمهور ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که حمله به آرامگاه امامان شیعه در عراق "خط قرمز" ایران است و در صورتی که "تروریست‌ها" چنین کاری انجام دهند ایران مداخله خواهد کرد.

آقای روحانی گفت: "بحث عراق، سوریه و کشورهای دیگر نیست. اگر تروریست ها بخواهند به حرم اهل بیت تجاوز کنند، ما تحمل نمی کنیم و می ایستیم."