فدریکا موگرینی ماه آینده به ایران سفر خواهد کرد

حق نشر عکس ISNA
Image caption خانم موگرینی در ماه ژوئیه گذشته پس از امضای برجام به تهران سفر کرده بود

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، که نقش پررنگی در مذاکرات اتمی با ایران داشته می گوید که ماه آینده برای گسترش همکاری پس از اجرای برجام به ایران خواهد رفت.

خانم موگرینی روز دوشنبه پیش از شرکت در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل بلژیک گفت:‌ "بازدید بعدی من روز ۱‍۶ آوریل خواهد بود."

او اضافه کرد:‌ "با وزرای خارجه اتحادیه اروپا در مورد اینکه باید در چه زمینه هایی، در مورد چه مسائل و بخش هایی با ایران گفتگو کنیم تا روابط کامل از سر گرفته شود بحث خواهیم کرد."

به گزارش خبرگزاری فرانسه خانم موگرینی اشاره ای به آزمایش های موشکی ماه جاری ایران که باعث نگرانی کشورهای غربی از جمله آمریکا و فرانسه شده است نکرد.

شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه در مورد آزمایش های اخیر موشکی ایران بحث کرد. روسیه در این جلسه با تحریم های تازه علیه ایران مخالفت کرد با این حال سامانتا پاور، سفیر آمریکا گفت که با وجود مخالفت روسیه، ایالات متحده تلاش خواهد کرد تا اقدامی عیله ایران در شورای امنیت صورت بگیرد.‍‍

این دومین سفر خانم موگرینی به ایران از زمان امضای توافق جامع اتمی (برجام) میان ایران و قدرت ها برای مهار برنامه اتمی در ازای لغو تحریم های مربوط به این برنامه خواهد بود.

او روز ۲۸ ژوئيه حدود دو هفته پس از امضای برجام در تهران با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران دیدار کرد.

برجام در ماه ژانویه امسال به اجرا گذاشته شد.

مطالب مرتبط