سال نو رویایی و نوروز با بی بی سی

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

امسال باشکوه ترین و بزرگترین برنامه نوروزی بی بی سی در دوران تلویزیون را تماشا خواهید کرد. از ماهها قبل طراحی صحنه و نورها توسط گروه مهندسین و طراحان تصمیم گیری و اجرا شده . شمارش معکوس تا سال تحویل در جایگاهی نوروزی که با آینه و نور زینت شده ثانیه ها را می‌شمارد. ساز و دهل اصیل نوروزی که توسط اساتید این فن نواخته می‌شود فرا رسیدن نوروز را نوید می‌دهد و ضرب‌های بندری نوازنده محلی تماشاچیان را به رقص دعوت می‌کند.

این برنامه سرشار از ستاره‌های محبوب نسلهای مختلف است.

برای اولین بار چهره های موسیقی زیرزمینی در یک میدان نوروزی در کنار ستاره گان موسیقی روز اجرا می‌کنند. طنز پردازان و چهره های آشنا و قهرمانان ورزش هنرنمایی می‌کنند. امسال برنامه ای پر از نور و شور همراه چند صد تماشاچی جشن گرفته می‌شود.

با ساز و دهل و آهنگهای شاد به پیشواز سال تحویل می‌رویم. در این سه ساعت برنامه که از یکساعت پیش از تحویل سال آغاز شروع می‌شود شهرام شب پره با ارکستر خود اجرای متفاوت و شادی از آهنگهای خاطره انگیزش را از دهه پنجاه، شصت، هفتاد و هشتاد شمسی می‌خواند. و برای اولین بار در کنار برادر خود شهبال شب پره نوروز را جشن می‌گیرد.

شهبال و ادوین دهمین نسل از گروه بلک کتز، گروهی که آهنگ‌هایی از آلبوم جدیدش را در برنامه می‌خواند در صحنه دیگری همه را به رقص می آورند.

فرامرز آصف تک‌خال‌های نوروزی خود را به روش شاد و نمایشی خود اجرا می‌کند و در سوی دیگر احمدرضا نبی زاده بهمراه گیتار آهنگهای عاشقانه ای را در این نوروز می‌خواند.

ساسی معروف به ساسی مانکن برای اولین بار با گروهی زنده به صحنه می آید! در اجراهای منحصر به این برنامه ترانه های جدید دوران مهاجرت و منتخبی از آهنگهای قدیمی اش را می‌خواند.

مهرنگار رستم ستاره جوان تاجیکستان مهمان ویژه برنامه ماست. مهرنگار ترانه‌ای محلی که تازگی در تاجیکستان محبوبیت بسیار پیدا کرده یک ترانه ‌بسیار محبوب را به دو زبان فارسی و ترکی می‌خواند.

و حسین تهی نه تنها آهنگ مقدمه برنامه را بطور اختصاصی برای نوروز ۱۳۹۵ بی‌بی‌بی سی خوانده، "سال نو رویایی" که شعار امسال ما است و سه ترانه از جمله معروفترین ترانه رقصی سال را با گروه زنده‌اش اجرا می‌کند.

این اولین برنامه نوروزی ماست که فال حافظش دستمایه تردستی یک شعبده‌باز شده.

در این برنامه فریناز لاری قهرمان کیک باکسینگ دنیا همه خوانندگان و هنرمندان مهمان را به مسابقه زور بازو دعوت می‌کند. همینطور امیر کمالی قهرمان پرش نابینایان در بریتانیا نه تنها از قدرت اراده خود می‌گوید بلکه ترانه‌ای طنز و شاد را با گیتار اجرا می‌کند.

هادی خرسندی طنز پرداز پیشکسوت شعر طنزی را درباره امسال می‌خواند و توکا نیستانی کاریکاتوریست در محفلی آشنا از کاریکاتورهایش می‌گوید. کامبیز حسینی چهره جنجالی و طنز پرداز هم مهمان برنامه است و قطعه‌ای طنز اجرا می‌کند.

این برنامه توسط بهزاد بلور اجرا و توسط نازنین معتمدی تهیه شده است.