سفارت ایران در ترکیه به ایرانیان هشدار داد که از اماکن شلوغ دور بمانند

حق نشر عکس Reuters

سفارت ایران در ترکیه به ایرانیانی که در ترکیه به سر می‌برند یا قصد سفر به این کشور را دارند، توصیه کرده است که از حضور در اماکن شلوغ خودداری کنند.

سفارت ایران در آنکارا و کنسولگری‌های ایران در شهرهای استانبول، ترابوزان و ارزروم در اطلاعیه‌ای که در سایت سفارت منتشر شده، به شهروندان این کشور توصیه کرده که مقررات و هشدارهای امنیتی مقام‌های ترکیه را رعایت کنند و از حضور در اماکن پرتردد و تجمعات بپرهیزند.

هر سال ده‌ها هزار ایرانی برای گشت‌و‌گذار و تفریح یا تجارت به ترکیه می‌روند، اما به نظر می‌رسد که افرایش خشونت‌ها و وقوع چند حمله انتحاری در شهرهای بزرگ ترکیه از جمله آنکارا و استانبول باعث نگرانی مقام‌های ایران شده است.

حمله‌ انتحاری روز گذشته در نزدیکی میدان تقسیم در استانبول ترکیه به کشته شدن یک ایرانی و سه اسرائیلی منجر شد. ۳۶ نفر هم در این حمله زخمی شدند که گفته شده چند ایرانی در میان آنها هستند.

مقام‌های ایران این حمله را به شدت محکوم کردند. از جمله محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که به ترکیه سفر کرده بود، در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه ترکیه، با محکوم کردن این حمله، گفت این حمله "چهره زشت تروریسم" را نشان می‌دهد.

آقای ظریف همچنین با یکی از مجروحان ایرانی این حمله که در بیمارستان بستری شده بود تماس تلفنی گرفت.