ذوالنور: دشمن با طرح برجام ٢ به دنبال براندازی است

حق نشر عکس MEHR

مجتبی ذوالنور، نماینده منتخب مجلس از قم، می‌گوید دشمنان خارجی جمهوری با مطرح کردن "برجام ۲" به دنبال استحاله و براندازی جمهوری اسلامی هستند و مقام‌های داخلی که این بحث را مطرح می‌کنند یا با دشمن هم‌جهت هستند و یا آگاهی کافی ندارند.

به گزارش فارس آقای ذوالنور، که پیش از این جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بوده، گفته است روشن بود که مذاکره درباره برنامه هسته‌ای ایران باعث می‌شود قدرت‌های غربی مواردی چون نقص حقوق بشر و حمایت ایران از گروه‌هایی چون حزب الله لبنان را هم پیش بکشند.

مجتبی ذوالنور گفته است: "اگر دشمن امروز برجام ۲ را مطرح می‌کند از همین نگاه سودجویانه نشات می‌گیرد و به دنبال طرح دراز مدت براندازی، تغییر و استحاله جمهوری اسلامی ایران است اما طرح چنین مسئله‌ای از سوی برخی افراد در داخل جای تامل دارد." او افزوده است: " معتقدم کسانی که از لفظ برجام برای مسائل داخلی استفاده می‌کنند یا با طرح درازمدت دشمن همراه هستند، یا جهل به موضوع و واقعیت‌ها دارند و یا قصدشان القای پیروزی کاذب و فریب مردم است."

اصطلاح "برجام ۲" را حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، برای اشاره به ضرورت حل اختلافات داخلی به کار برده است. آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در اولین روز سال جاری خورشیدی بدون نام بردن از حسن روحانی از طرح "برجام ۲" انتقاد کرده است.

معنی پاسخ تند آیت الله خامنه ای به اظهارات روحانی در مورد برجام ۲

مجتبی ذوالنور امروز گفته است: "ما برجام را فعلا نه شکست و نه موفقیت تلقی می‌کنیم، بلکه در آن چیزهایی را داده‌ایم و فقط ممکن است امتیازاتی را بگیریم چون هنوز وعده‌های غرب به ایران محقق نشده است. وقتی هنوز نتایج برجام محقق نشده برخی می‌خواهند با یک وعده نسیه مردم را به انحراف بکشانند. تا زمانی که مردم نتیجه برجام را ندیده‌اند کسی نباید از این الفاظ جدید استفاده کند."

لطف الله فروزنده، عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی هم به خبرگزاری فارس گفته است که اصرار بر طرح برجام "شعار انتخاباتی" بوده است و دولت به غرب "خوش‌بینی بی‌جهت" داشته است.

آقای فروزنده گفته است: "دولت به جای طرح مسائلی مانند برجام ۲ و ۳ باید اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار داده و به آن توجه ویژه داشته باشد."

اسماعیل کوثری، نماینده مجلس فعلی هم گفته است: "اظهارات روحانی مبنی بر آغاز برجام ۲ و ۳، یک انحراف است و باید به این امر توجه کنیم که هنوز برجام ۱ موفقیت‌آمیز نبوده که بخواهیم برجام ۲ و ۳ را که معنایی هم ندارند، اجرا کنیم."

مطالب مرتبط