علیزاده طباطبایی: هنوز حکمی برای احسان مازندرانی و عیسی سحرخیز صادر نشده است

حق نشر عکس NASIM

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل احسان مازندارنی و عیسی سحرخیز که از آبان ماه سال گذشته در بازداشت به سر می‌برند، در مورد آخرین وضعیت پرونده موکلانش گفت: " هنوز شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب نسبت به این پرونده حکم صادر نکرده و در مراجعه‌ای که روز شنبه هفته جاری (۱۴ اسفند) نیز داشتم، دادگاه تصمیمی اتخاذ نکرده است."

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آقای طباطبایی همچنین عنوان کرد که دادگاه رسیدگی به اتهامات احسان مازندارانی در اواخر اسفندماه برگزار شده اما دادگاه عیسی سحرخیز هنوز تعیین وقت جدید نشده است.

حق نشر عکس facebook
Image caption عیسی سحرخیز در پی وخامت حالش به تازگی به بیمارستان منتقل شده است

محمود علیزاده طباطبایی پیشتر گفته بود که "فعالیت تبلیغی علیه نظام، اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی و توهین به مقامات"، اتهامات وارده شده به موکلانش است.

آقای علیزاده طباطبایی، به خبرگزاری تسنیم گفته که در مورد اتهامات وارده به موکلانش بین بازپرس و دادستان اختلاف وجود داشت و بازپرس پرونده معتقد بود که اقدامات آنها "فقط مصداق فعالیت تبلیغی علیه نظام" است.

به گفته وی این اختلاف به شعبه ۱۵ و قاضی ابوالقاسم صلواتی ارجاع داده شد که او به نفع دادستان نظر داد.

عیسی سحرخیز، روزنامه نگار، یکی از بازداشت شدگان است که از ۴ ماه پیش زندانی است، در یاداشتی که در اواخر سال گذشته از او منتشر شد بازداشت خود را غیرقانونی دانسته و تاکید کرده که طی این مدت، "حتی حکم بازداشت او به مسئول بند ۲ الف زندان سپاه در اوین ابلاغ نشده است".

این روزنامه نگار اصلاح طلب نوشته است که مسئولان زندان "برای تنبیه"، او را از دسترسی به مطبوعات، کتاب (حتی قرآن) و اقلامی چون حوله، مسواک و خمیردندان محروم کرده اند.

پیشتر، مهدی سحرخیز فرزند این روزنامه نگار اعلام کرده بود که مسئولان زندان، حتی عینک طبی پدرش را از او گرفته‌اند و وی را برای "اعتراف به کار نکرده" تحت فشار قرار داده‌اند.

حق نشر عکس
Image caption احسان مازندرانی

آقای سحرخیز بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ هم بازداشت و زندانی شد و بیش از چهار سال را در حبس گذراند.

احسان مازندرانی، دیگر روزنامه نگار بازداشتی است. آقای مازندرانی، مدیر مسئول روزنامه فرهیختگان است.