سپاه مازندران: اجساد ۱۲ ایرانی کشته شده در خان‌طومان در دست مخالفان اسد است

حق نشر عکس Youtube

حسینعلی رضایی، معاون روابط عمومی و تبلیغات سپاه استان مازندران گفته است که اجساد ۱۲ نفر از نیروهای ایرانی که نبرد اخیر در خان طومان کشته شدند، هنوز در دست گروه های مخالف دولت سوریه است.

آقای رضایی امروز ۲۱ اردیبهشت (۱۰ مه) به خبرگزاری ایسنا گفت که درگیری در منطقه خان‌طومان هنوز ادامه دارد و دسترسی به اجساد نیروهای ایرانی پس از "آزادسازی مناطق" میسر می شود.

به گفته او همه افرادی که از لشکر ۲۵ کربلا‌ی مازندران در سوریه بودند، به ایران برگشته اند.

خبرگزاری فارس پیشتر به نقل از مقام های سپاه استان مازندران، شمار نیروهای کشته شده مازندران در نبرد شهرک خان طومان را ۱۳ نفر اعلام کرد بود.

جمعه گذشته اعلام شد که پیکارجویان جبهه نصرت، وابسته به القاعده، شهرک خان طومان در نزدیکی حلب را تصرف کردند که طی آن شماری از نیروهای ایران در آن کشته شدند.

این شهرک در نزدیکی بزرگراه حلب - دمشق قرار گرفته و به همین دلیل کنترل آن اهمیت دارد.

معاون روابط عمومی سپاه مازندران امروز گفته است که در جریان این درگیری ۲۱ ایرانی هم مجروح شدند که ۹ نفر آنها دیروز (دوشنبه ۲۰ اردیبهشت) به ایران بازگشتند.

به گفته آقای رضایی، ۴ نفر از این افراد به منازل خود برگشته اند، ۵ نفر در بیمارستان بقیه الله تهران در حال مداوا هستند و باقی مجروحان هم در حال انتقال به ایران هستند.

ایران از اصلی‌ترین حامیان حکومت بشار اسد در سوریه است و در ماه‌های اخیر ده‌ها نفر از نیروهای ایران در سوریه کشته شده‌اند.