پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

مجلس خبرگان آینده؛ رفسنجانی می‌گوید نمی‌خواهد رئیس باشد

قرار است دور تازه مجلس خبرگان رهبری از چهارم خرداد ماه آغاز به کار کند و در نخستین قدم رئیس جدیدش را انتخاب کند. بسیاری از چهره های همیشگی از جمله محمدتقی مصباح یزدی اصلا به آن راه نیافتند و چهره هایی مانند اکبر هاشمی رفسنجانی، بیشترین رای را به دست آوردند. همین، این گمانه را ایجاد کرده که ریاست مجلس آینده خبرگان که از همین چند روز دیگر کارش را آغاز می کند، در دستان این از سیاست پیشه ترین چهره های نظام است: اکبر هاشمی رفسنجانی

اما آقای رفسنجانی دیروز در یک گفتگوی مطبوعاتی، قضیه را آسان تر گرفته است. او از جمله گفته که "من که فعلاً بنا ندارم خودم را برای ریاست مطرح کنم. برای اینکه اولاً الان در همین جا کارم بیش از ظرفیت وجودی من است و کار‌های زیادی داریم."

آقای رفسنجانی جمله قابل توجه دیگری هم گفته است: در مجلس خبرگان نیاز نیست که انسان رئیس باشد و همین که در خبرگان باشم، خوب است.

در چشم‌انداز بامدادی ٥شنبه ٣٠ اردیبهشت ۱۳۹۵ (١٩ مه ۲۰۱۶) علی همدانی، گفتگویی انجام داده است با علیرضا نامور حقیقی، تحلیلگر مسائل ایران. پس از این گفتگو، فرج بال افکن روزنامه های چاپ تهران در همین زمینه مرور کرده است.

برای شنیدن گزارش‌های بیشتر به صفحه رادیو یا ساوندکلاود ما مراجعه کنید.