احضار چند تهیه کننده ایرانی بر سر پخش تبلیغ فیلم‌های آنها از 'شبکه های ماهواره ای'

حق نشر عکس ILNA

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران از تحت تعقیب قرار گرفتن چند تهیه کننده فیلم به خاطر "پخش تیزرهای تبلیغاتی فیلم های خود در شبکه‌های ماهواره‌ای" خبر داد.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، در نقل قول خود از دادستان تهران، افرادی که تحت تعقیب قرار گرفته اند را بدون توضیح بیشتر چند "تهیه کننده ضد انقلاب خارج از کشور" معرفی کرده است.

به گزارش این خبرگزاری آقای جعفری دولت آبادی امروز شنبه ۸ خرداد گفته است: "ظرف یک سال اخیر حجم تبلیغات افراد، شرکت‌ها، بازیگران و ... در شبکه‌های خارج از کشور و معاند نظام افزایش یافته است."

دادستان عمومی و انقلاب تهران استفاده از شبکه های خهارحی برای تبلیغات را ممنوع دانسته و افزوده: "به اعلام ممنوعیت این تبلیغات توجه چندانی نشده است."

وی هشدار داده: "مناسب است از ظرفیت‌های داخلی برای امر تبلیغات استفاده شود و اجازه ندهیم دست ما به سوی شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب دراز شود."

چند ماه پیش، حسین نوش ابادی معاون وزیر ارشاد ایران هم گفته بود که هرگونه همکاری با شبکه‌های ماهواری که از خارج از کشور پخش می‌شوند در قالب "مصاحبه، آگهی، ارسال خبر یا مشارکت در تولید برنامه" تخلف محسوب می‌شود.

عباس جعفری دولت‌آبادی در بخش دیگری از اظهارات امروز خود، از "نشر کلیپ‌ها و نماهنگ‌های مبتذل تهیه شده از طریق استودیوهای زیر زمینی در شبکه‌های ماهواره‌ای ضدانقلاب" انتقاد کرده است.

وی همچنین، بدون توضیح بیشتر، از دستگیری هشت نفر از تهیه کنندگان چنین کلیپ هایی "طی هفته اخیر" خبر داده است.