پزشک پرونده ستار بهشتی 'به شش ماه حبس محکوم شد'

حق نشر عکس Kaleme

وبسایت کلمه گزارش داده است که رضا حیدرپور، پزشکی که ستار بهشتی را هنگام ورود به زندان معاینه کرده بود، به شش ماه حبس محکوم شده است.

آقای حیدرپور حدود سه سال پیش بازداشت شده بود.

این پزشک زندان اوین، به هنگام ورود ستار بهشتی به زندان آثار ضرب و جرح بر بدن او را گزارش کرده بود. پس از آن دکتر حیدرپور دیگر اجازه معاینه و درمان زندانیان سیاسی را پیدا نکرده و به بند دیگری منتقل شده بود.

ستار بهشتی، کارگر وبلاگ نویسی بود که در سال ۱۳۹۱ به دست پلیس ایران بازداشت شد و پس از انتقال به زندان اوین درگذشت.

دو سال پیش بر سر این پرونده، یکی از ماموران پلیس به اتهام قتل شبه عمد محاکمه و به سه سال حبس محکوم شد. در حالی که اکنون پزشک مرتبط با پرونده به حبس محکوم شده، جزئیات پرونده او و عنوان اتهامیش منتشر نشده است.

به گزارش کلمه، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه، به جز حکم زندان رضا حیدرپور، پزشک بهداری اوین، برای بهرام مرادی، فیزیوتراپ زندان اوین هم حکم شش ماه حبس صادر کرده است.

کلمه از سوی دیگر گزارش کرده که همین شعبه دادگاه انقلاب، در حکمی جداگانه علیرضا درویش، روزنامه‌نگار را به شش ماه حبس محکوم کرده است.

این وبسایت می‌گوید همچنین گیتی ذوالفقاری به سه سال، مهدی ملکی، از هواداران حزب پان‌ایرانیست، به شش ماه و محمد ابراهیمی نیز به یک سال زندان محکوم شده‌اند.

مطالب مرتبط