معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی یقه خود را در صحن علنی مجلس پاره کرد

حق نشر عکس .
Image caption معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی پس از آغاز دعوا به بیرون صحن برده شد

گفت‌وگو میان معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی و نماینده آمل، به پرخاش و درگیری در صحن علنی مجلس ایران کشیده شده و نمایندگان برای کنترل اختلاف، معاون وزارت جهاد کشاورزی را از صحن بیرون بردند.

رسانه های ایران می گویند درگیری امروز ۱۸ خرداد (هفتم ژوئن) در حالی رخ داد که محمد علی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ مشغول نطق میان دستور در مجلس بود.

ایرنا خبرگزاری رسمی ایران می گوید در این حین خلیل آقایی معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی ناگهان با عزت الله یوسفیان ملا نماینده آمل درگیری لفظی پیدا کرد.

بر اساس گزارش رسانه های ایران معاون وزارت جهاد کشاورزی شروع به فریاد زدن کرد و سپس یقه پیراهن خود را پاره کرد.

خبرگزاری مهر از قول یکی از نمایندگان حاضر گفته درگیری بر سر اعتراض نماینده آمل به عزل یکی از مدیران استانی وزارت جهاد کشاورزی آغاز شد.

آقای یوسفیان ملا نماینده آمل به خبرگزاری فارس گفته "واردات برنج را ‌آزاد کرده‌اند و همین موضوع عامل اعتراض بنده به معاون وزیر جهاد کشاورزی شد".

حق نشر عکس dolst.ir
Image caption رسانه های ایران می گویند خلیل آقایی بر سر موضوع واردات برنج و عزل یکی از مقام های محلی، با نماینده آمل درگیر شد

خبرگزاری تسنیم می گوید در این هنگام گروهی از نمایندگان به دور معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی جمع شدند و یکی از نمایندگان دست خود را روی دهن او گذاشت تا جلوی فریاد زدنش را بگیرد.

درگیری در زمان اولین تجربه ریاست علی مطهری بر مجلس رخ داد که در غیاب علی لاریجانی (رئیس) و مسعود پزشکیان (نائیب رئیس اول) به عنوان نائب رئیس دوم، ریاست جلسه را بر عهده داشت.

آقای مطهری از پشت صندلی ریاست خواستار دخالت نمایندگان برای پایان درگیری شد و نمایندگان سرانجام معاون وزارت جهاد کشاورزی را از صحن بیرون بردند.

نماینده آمل گفته پس از اعتراض او، معاون جهاد کشاورزی "برافروخته شد و با عصبانیت فریاد زد" و علت این که به بیرون صحن هدایت شد این بود که "فحاشی می‌کرد".

دوره دهم مجلس شورای اسلامی از شنبه هفته پیش (هشتم خرداد) آغاز شده است.