سپاه فارس ١٢ نفر را به اتهام 'نفوذ فرهنگی و ترویج فساد' بازداشت کرد

حق نشر عکس MIZAN
Image caption دادستان تهران چند هفته پیش از یک مدل بازداشت‌شده اعتراف تلویزیونی گرفت

سپاه استان فارس اعلام کرده است که در یک "عملیات غافلگیرانه" ٢٠ واحد صنفی فعال در تولید و فروش پوشاک را پلمب و ١٢ نفر را در این رابطه بازداشت کرده است. سپاه فارس می‌گوید که این افراد یک "شبکه سازمان یافته نفوذ فرهنگی و ترویج فساد" تشکیل داده بودند.

سپاه فارس نهادهای فرهنگی و صنوف و اتحادیه‌ها را به "غفلت و ناآگاهی" متهم کرده و گفته است که چند واحد آتلیه، مزون و طراحی لباس به "مکان ترویج فساد و فحشا" تبدیل شده و به "تولید و انتشار تصاویر مبتذل و غیر اخلاقی" در اینترنت می‌پرداختند.

خبرگزاری‌های ایرانی به نقل از یک "منبع آگاه" نوشته‌اند که افراد دستگیرشده پشتیبانی مالی و رسانه‌ای از کشورهای دیگر داشته‌اند و "عوامل این شبکه در پوشش سازمان‌های خیریه ده‌ها هزار دلار برای طراحی و اجرای پروژه ترویج فساد در کشور دریافت كرده بودند."

مقام‌های ایرانی در ماه‌های اخیر با فعالیت‌های مدلینگ برخورد می‌کنند. حدود سه هفته پیش هشت نفر در ارتباط با مدلینگ و انتشار عکس‌های خود در اینستاگرام بازداشت شدند. این افراد متهم شدند که با شبکه‌ای که اهدافش خارج از ایران تعیین می‌شده ارتباط داشته‌اند.

"منبع آگاه" سپاه فارس نیز درباره افرادی که امروز خبر بازداشتشان منتشر شده گفته است: "تعدادی از اعضای این شبکه ترویج فساد به برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس دعوت شده و تحت آموزش قرار گرفته‌اند."

"این افراد پس از فراگیری آموزش‌هایی نظیر آرایشگری و طراحی لباس اقدام به تهیه تصاویر، کلیپ و فیلم‌های مبتذل در برخی آتلیه‌ها و استودیوها كرده و سپس با هدف جلب حمایت‌های رسانه‌ای و مالی این محصولات مبتذل فرهنگی را برای شبکه‌های ماهواره‌ای ارسال یا در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌كردند."

مطالب مرتبط