اتحادیه آزاد کارگران ایران: حال جعفر عظیم زاده در اعتصاب غذا وخیم است

حق نشر عکس

اتحادیه آزاد کارگران ایران می‌گوید که حال جعفر عظیم زاده، دبیر این تشکل کارگری، پس از بیشتر از یک ماه اعتصاب غذا وخیم شده است.

این تشکل کارگری در وبسایت خود نوشته است که آقای عظیم زاده شب پنجشنبه درد شدیدی در کلیه راست و مثانه‌اش داشته و دچار افت فشار شده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران هشدار داده است که "بی‌توجهی دستگاه قضایی" ایران به درخواست‌های جعفر عظیم زاده ممکن است باعث شود که "فاجعه‌ای" رخ بدهد.

آقای عظیم زاده از ۱۰ اردیبهشت در اعتراض به برخورد امنیتی با فعالان کارگری و فعالان حقوق معلمان در ایران و محدودیت‌هایی که برای آنها وجود دارد اعتصاب غذا کرده است. آقای عظیم زاده در نامه‌ای که در آغاز اعتصاب غذایش خطاب به رئیس زندان اوین نوشت، گفت خواهان حذف اتهام "اقدام علیه امنیت ملی کشور" از پرونده‌اش است.

قاضی صلواتی جعفر عظیم زاده را به شش سال حبس محکوم کرده و او از پاییز سال گذشته در زندان به سر می‌برد.

'یک ماه توقف اعتصاب غذای کبودوند'

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که محمدصدیق کبودوند، عضو موسس این سازمان، اعتصاب غذای خود را "متوقف" کرده است.

حق نشر عکس hrokurd
Image caption آقای کبودوند چند روز پیش با وخامت حالش به خاطر اعتصاب غذا، به بیمارستان منتقل شد

بنا به اطلاعیه این سازمان توقف اعتصاب آقای کبودوند به دلیل تبرئه او از اتهامات جدیدی است که در دادگاه انقلاب تهران علیه او طرح شده بود و همچنین "شخصیت‌های سیاسی، مدنی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی کرد و غیر کرد" از آقای کبودوند چنین درخواستی کرده بودند.

با این حال سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان گفته است چنانچه قانون تجمیع احکام درباره آقای کبودوند به اجرا گذاشته نشده و مقدمات آزادی او فراهم نشود، او دوباره اعتصاب غذا خواهد کرد.

محمدصدیق کبودوند از سال ۱۳۸۶ در زندان به سر می‌برد.

مطالب مرتبط