انتقاد محافظه‌کاران از توقیف سایت جهان نیوز

حق نشر عکس .

حکم توقیف سایت جهان‌نیوز انتقاد شماری از چهره‌های محافظه‌کار را در ایران برانگیخته است.

علیرضا زاکانی، دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، ضمن تکذیب مسئولیت خود در وبسایت جهان‌نیوز، شیوه برخورد دولت حسن روحانی را با رسانه‌هایی که از آن انتقاد می‌کنند، زیر سوال برده است.

آقای زاکانی گفته است: "رویکرد کلی دولت یازدهم برای بستن دهان منتقدین" در مورد توقیف وبسایت جهان‌نیوز مصداق دارد و افزوده: "البته باید گفت اینگونه اقدامات در جامعه اثر معکوس نسبت به خواست آنها را به دنبال خواهد داشت."

هیات نظارت بر مطبوعات این هفته وبسایت محافظه‌کار جهان‌نیوز را به دلیل "پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و یا تحریف مطالب دیگران" توقیف کرد. روشن نیست که دقیقا چه مطلب یا مطالبی دلیل توقیف این وبسایت بوده‌اند، اما گفته می‌شود دولت و وزارت خارجه از آن شکایت کرده بودند.

پرویز سروری، مدیرمسئول جهان نیوز امروز گفته است: "تشدید فشارهای دولت بر رسانه‌های منتقد و صحبت همزمان از تحمل و آزادی منتقدین، طنز تلخی است که این روزها مکرر از سوی رئیس جمهور و دولتمردان شنیده می شود."

آقای سروری گفته هیچ دلیلی برای توقیف وبسایت به آنها اعلام نشده و او بعید می‌داند خبری که به عنوان دلیل اصلی توقیف در رسانه‌ها مطرح شده علت اصلی توقیف باشد.

مدیرمسئول جهان‌نیوز بخشی از دولت حسن روحانی را متهم کرد که "از چندی قبل و به دنبال افشاگری مالی علیه برخی نزدیکان رئیس جمهور و فیش‌های نامتعارف حقوقی به دنبال پرونده‌سازی علیه جهان نیوز بودند که انشاء الله در آینده جزئیات بیشتر آن را بیان خواهیم کرد."

حسین نقوی حسینی و احمد توکلی هم به توقیف جهان نیوز اعتراض کرده‌اند.

آنها می‌گویند باید روشن شود که جهان نیوز دقیقا به دلیل انتشار چه مطلبی توقیف شده است.

ایران یکی از بدترین وضعیت‌ها را از حیث آزادی بیان دارد و در آخرین گزارش سازمان گزارشگران بدون مرز، در میان ۱۷۹ کشور، رتبه ۱۶۹ را گرفته است.

مطالب مرتبط