پلیس تهران 'شوی لباس لیوایز را لغو کرد'

حق نشر عکس
Image caption مجتمع تجاری روشا در شمال تهران

پلیس تهران مراسم نمایش لباسی را که بر اساس گزار‌ش‌ها قرار بود به مناسبت افتتاح نمایندگی یک برند آمریکایی در مجتمعی تجاری برگزار شود، لغو کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نیروی انتظامی چهارشنبه شب (۹ تیر) کمی پیش از آغاز مراسم افتتاح "نمایندگی لیوایز" در مجتمع تجاری روشا در خیابان فرمانیه، در محل حاضر و مانع از برگزاری آن شد.

بنا بر این گزارش، برگزارکنندگان مراسم علت لغو آن را نقص فنی عنوان کردند و از حاضران خواستند "هرچه سریعتر محل مراسم را ترک کنند".

پیش از این شورای شهر تهران از بروز تخلف در ساخت مجتمع تجاری روشا خبر داده بود و پرونده این مجتمع را به کمیسیون ماده ۱۰۰ مربوط به شکایات شهرداری‌ها ارسال کرده بود.

تعداد شرکت‌کنندگان در این مراسم بیش از ۱۵۰ نفر گزارش شده است.

به گزارش تسنیم قرار بود "تعدادی از مانکن‌های معروف تهران با قدم زدن روی فرش قرمز، لباس‌های این برند را در شوی زنده به نمایش بگذارند".

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در ماه‌های اخیر و در پی کاهش تحریم‌ها علیه ایران بارها درباره "ولنگاری فرهنگی" در جامعه هشدار داده و هم‌زمان خواهان مصرف محصولات داخلی به جای کالاهای وارداتی شده است.

+ بیشتر بخوانید: آیت‌الله خامنه‌ای نهادهای فرهنگی را به 'ولنگاری' متهم کرد

آقای خامنه‌ای چندی پیش در یک سخنرانی عمومی از ارائه محصولات و "برندهای خارجی" در فروشگاه‌ها انتقاد کرده و به صراحت گفته بود که "بنده از این کلمه‌ برند هم خیلی بدم می‌آید".

اواخر اردیبهشت ماه هم مقام‌های قضایی ایران از برنامه مبارزه با "مدلینگ" و بازداشت تعدادی که در "شبکه‌های غیراسلامی" به ویژه اینستاگرام فعالیت می‌کردند خبر دادند.

در ماه‌های اخیر بارها مراسم فرهنگی و هنری به ویژه کنسرت‌های موسیقی در سرتاسر ایران با دخالت پلیس لغو شده است.