پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

انتقاد کم‌سابقه یک دانشجو و واکنش آیت‌الله خامنه‌ای

رهبر جمهوری اسلامی ایران گفته است که روی مسئله فتنه حساس است. در بیان آیت‌الله خامنه‌ای و بسیاری دیگر از مقام‌های جمهوری اسلامی، منظور از «فتنه» اعتراضات پساانتخاباتی ۱۳۸۸ است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای این اظهارات را در دیدار با شماری از دانشجویان بیان کرد. و آن هم در پاسخ به پرسش دانشجویی در مورد محدودیت‌های اعمال‌شده علیه بعضی از مسئولان پیشین نظام.

محمدعلی کامفیروزی، نماینده مدیران مسئول نشریات دانشجویی خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای، از این امر انتقاد کرد که بعضی از مسئولان پیشین نظام از حقوق اولیه شهروندی خود از جمله حق پاسخگویی به «اکاذیب و اهانت» محروم هستند. به نظر می‌رسد که اشاره او به میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، رهبران اعتراضات انتخاباتی سال ۱۳۸۸ بوده که در حصر خانگی به سر می‌برند.

رهبر ایران در این دیدار از کسی نام نبرد، اما از افرادی که به قول او «در عین ادعای حمایت از نظام و امام و انقلاب، موضع خود را درخصوص فتنه روشن نکرده‌اند»، انتقاد کرد.

داریوش رجبیان، مجری چشم‌انداز بامدادی ۱۴ تیر ۱۳۹۵ (چهارم ژوئیه ۲۰۱۶) در این باره با علیرضا نامور حقیقی، تحلیلگر مسائل سیاسی ایران در کانادا گفتگویی انجام داد.

برای شنیدن گزارش های بیشتر به صفحه رادیو یا ساوندکلاود ما مراجعه کنید.