مجید انصاری معاون حقوقی و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران شد

حق نشر عکس president.ir

پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری ایران خبر داد که مجید انصاری به جای الهام امین زاده به سمت معاون حقوقی حسن روحانی رئیس جمهور منصوب شده است.

وی امروز سه شنبه ۲۲ تیر به ایسنا گفت که حسن روحانی، حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور را نیز به عنوان معاون پارلمانی ریاست جمهوری، جایگزین مجید انصاری کرده که از زمان روی کار آمدن آقای روحانی، عهده دار این مسئولیت بوده است.

در پی انتصاب آقای امیری، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، سلمان سامان، مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی این وزارتخانه‌ها رابا حفظ سمت جایگزین او کرد.

آقای اسماعیلی، همچنین تایید کرد که الهام امین زاده، بعد از انتصاب معاون حقوقی جدید حسن روحانی، به عنوان دستیار "ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی" مشغول به کار خواهد شد.

او همچنین اعلام کرد که علیرضا آوایی به عنوان بازرس ویژه ریاست جمهوری منصوب شده است.

آقای آوایی پیش از این رئیس سازمان ثبت احوال و قبل از آن رئیس کل دادگستری استان تهران بود.

خانم امین زاده، پیش از ورود به دولت یازدهم از فعالان سیاسی اصولگر محسوب می شد که در زمان مجلس هفتم، نایب رئیسی کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی را برعهده داشت و از سال ۱۳۸۶، معاون پژوهشی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران بود.

حسینعلی امیری نیز از حقوقدانان اصولگرا و عضو سابق حقوقدان شورای نگهبان است که سابقه معاونت قوه قضاییه و ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک ایران را در کارنامه خود دارد.

مجید انصاری دبیر اجرایی تشکل اصلاح طلب مجمع روحانیون مبارز است و از سال ۱۳۸۰، به حکم آیت الله خامنه ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم عضویت دارد.