انتقاد تشکل‌های دانشجویی از 'جو ارعاب و تهدید' در نامه به روحانی

حق نشر عکس Getty
Image caption حسن روحانی در جریان سخنرانی های انتخاباتی اش وعده فضایی بهتر برای دانشگاه ها و دانشجویان داده بود

نزدیک به ۱۰۰ تشکل دانشجویی در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، از ادامه "جو ارعاب و تهدید" و فضای "امنیتی" در دانشگاه‌ها انتقاد کردند.

در این نامه که به امضای ۹۲ تشکل دانشجویی رسیده از لغو برنامه‌های دانشجویی با عنوان "دخالت‌های غیرقانونی و فراقانونی" یاد و نسبت به آن اعتراض شده است.

امضا کنندگان این نامه گفته اند که این برخوردها باعث می شود تا دانشجویان در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری حضور فعال نداشته باشند.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران قرار است کمتر از یک سال دیگر در ۲۹ اردیبهشت سال ۱۳۹۶ برگزار شود.

در این نامه خطاب به آقای روحانی نوشته شده: "در این سال که منتهی به انتخابات ریاست جمهوری است، فضای دانشگاه‌های کشور بسیار نگران‌کننده است. خطر انفعال دانشگاه و تشکل‌های دانشجویی به‌خصوص در انتخابات پیش رو به‌شدت احساس می‌شود".

"متاسفانه به‌نظر می‌رسد دانشگاه و دانشجو، موضوع مغفول‌مانده در اولویت ها و تصمیم‌گیری‌های شخص رئیس‌جمهور و دولت محترم است."

نویسندگان نامه گفته اند: "این انفعال و بی‌انگیزگی بیش و پیش از همه باید هشداری برای دولت تدبیر و امیدی باشد که ثمره شور و حرکت‌آفرینی دانشجویان و دانشگاهیان است".

حسن روحانی در جریان سخنرانی های انتخاباتی اش وعده داده بود که با "غیرامنیتی" کردن فضای کشور که همچنان متاثر از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری سال ۸۸ بود، فضای فعال تری برای دانشگاه ها و فعالیت دانشجویان مهیا کند.

دوره چهار ساله ریاست جمهوری آقای روحانی اواخر ماه جاری خورشیدی وارد آخرین سال خود می شود.