علی مطهری انتشار مجدد یالثارات را حاکی از 'حاکمیت دوگانه' در عرصه مطبوعات دانست

حق نشر عکس

علی مطهری، نایب رئیس مجلس ایران گفته است با توجه به انتشار مجدد نشریه توقیف شده یالثارات، بهتر است که هیات نظارت بر مطبوعات تعطیل شود.

آقای مطهری انتشار هفته‌نامه یالثارات علیرغم لغو امتیاز آن از سوی هیات نظارت بر مطبوعات را نشانگر "حاکمیت دوگانه " در این عرصه دانسته و گفته است که هیات نظارت بر مطبوعات باید مرجع تصمیم گیرنده واحد باشد.

نایب رئیس مجلس ایران همچنین گفت: "در چهار سالی که عضو هیات نظارت بر مطبوعات بودم بارها گفتم که مرجع تصمیم گیرنده درباره مطبوعات باید واحد باشد و آن هم هیات نظارت بر مطبوعات است و قوه قضائیه بدون نظر تخصصی نباید وارد شود."

یالثارات، نشریه انصار حزب الله ایران، که محتوایش از نظر برخی، بخش تندروی حاکمیت در ایران را نمایندگی می کند اخیرا با انتشار مطالبی درباره نحوه پوشش برخی هنرمندان سینما در ایران جنجال‌آفرین شد.

این هفته نامه در مطلبی با عنوان "دیوث کیست"٬ تصویر تعدادی از بازیگران سینمای ایران و اعضای خانواده‌شان را در "جشن سینمایی حافظ" منتشر و از پوشش آنان انتقاد کرده بود.

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت ارشاد ایران چند روز پس از انتشار این مطلب گفت: "اعضای هیئت نظارت بر مطبوعات که نمایندگان سه قوه نیز در آن حضور دارند با رأی اکثریت این نشریه را بنابر توهین‌های پی در پی به‌ویژه به هنرمندان حاضر در جشن حافظ مجرم شناخت و مجوز این نشریه را مجددا لغو و پرونده را به دادسرا ارجاع داد."

اما عبدالحمید محتشم، مدیرمسئول یالثارات پس از لغو امتیاز مجله اش گفته بود که کماکان بدون توجه به نظر هیئت نظارت بر مطبوعات به انتشار آن ادامه خواهد داد.

آقای مطهری درباره لغو امتیاز یالثارات گفت: " لغو امتیاز این نشریه در دی ماه سال ۹۴ توسط هیئت نظارت بر مطبوعات انجام شد، بعد این نشریه شکایت کرد و دادگاه حکم انتشار موقت به آن داد، بنابراین لغو امتیاز این نشریه مربوط به مطلب اخیر نیست و به چند ماه قبل باز می گردد."

یالثارات در دی ماه سال گذشته هم به دلیل توهین به شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور ایران لغو امتیاز شده بود اما با حکم مقام های قضایی انتشار خود را از سر گرفت.

بیشتر بخوانید: هفته نامه لغو امتیاز شده یالثارات با توهین مجدد به هنرمندان منتشر شد