خودسوزی یکی از غرفه‌داران میادین میوه و تره‌بار تهران در مقابل شورای شهر

حق نشر عکس MEHR

گزارش‌ها از ایران حاکی است که امروز یک شنبه ۲۴ مردادماه فردی در اعتراض به "عدم رسیدگی به درخواستش از سوی شهرداری تهران" در مقابل ساختمان شورای شهر پایتخت ایران خودسوزی کرده است.

به گزارش تسنیم، ناصر امانی، سخنگو شهرداری تهران در پی خودسوزی این فرد در کانال تلگرام شهرداری نوشت که این "جانباز" چهار سال در میدان میوه تره و بار منطقه ازگل غرفه دار بوده است.

به گفته آقای امانی این غرفه ها مطابق دستور العمل مصوب سازمان میادین میوه و تره بار طبق مزایده در اختیار درخواست کنندگان قرار می گیرد، اما این فرد با استفاده از "سهمیه جانبازی" طبق ماده ۳۴ "قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران" غرفه ای برای یک سال در اختیارش قرار گرفت.

بر اساس قانون این واگذاری محدود به یک دوره است. اما آقای امانی گفت که به دلیل مراجعات این فرد به شهرداری تهران واگذاری این غرفه از سال ۹۲ تا ۹۴ تمدید شد و قرار شد این غرفه در سالجاری تحویل شهرداری شود.

این غرفه دار امروز مجدد برای تمدید مجوز به شهرداری رفته و عنوان کرده که در "تهیه ودیعه مسکن و جهیزیه دخترش" با مشکل روبرو است.

سخنگو شهرداری تهران گفت: "به وی اطمینان داده شد که تلاش می شود تا مشکلات وی برطرف شود. اما او همچنان بر تمدید واگذاری غرفه تاکید داشت."

این فرد پس از عدم موافقت با درخواستش در مقابل شورای شهر دست به خودسوزی زد. او پس از حضور مأموران آتش نشانی و اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

براساس بررسی های اولیه اعلام شده که او دچار حدود ۲۰ درصد سوختگی شده است.