سپاه: چهار نفر از اعضای جیش العدل در سراوان کشته شدند

حق نشر عکس FARS
Image caption عکسی که خبرگزاری فارس از تجهیزات به دست آمده از یک تیم ۹ نفره گروه جیش‌العدل منتشر کرده

خبرگزاری فارس می‌گوید که اعضای قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران هفته گذشته به یک تیم ۹ نفره از گروه جیش‌العدل در شهر سراوان واقع در استان سیستان و بلوچستان حمله کرده‌اند و رهبر این تیم و سه نفر از اعضای آن را کشته‌اند. و دو نفر دیگر هم زخمی شده‌اند.

فارس می‌گوید که این عملیات در مناطق مرزی کوهک سراوان انجام شده است و در جریان آن تعداد زیادی اسلحه و مقدار زیادی مهمات و تجهیزات نظامی از جمله دوربین‌های دید در شب و ۳ دستگاه وانت تویوتا به دست سپاه افتاده است.

سایت گروه جیش‌العدل ایران هنوز واکنشی به این خبر نداشته است.

گروه جیش‌العدل که خود را مدافع حقوق سنی‌ها به ویژه در استان سیستان و بلوچستان ایران معرفی می‌کند، در موارد متعدد، درگیری‌هایی مسلحانه با نیروهای نظامی و امنیتی ایران داشته است و مسئولیت چند حمله مسلحانه در مناطق مرزی جنوب شرق ایران را هم به عهده گرفته است.

حکومت ایران این گروه را تروریستی و وابسته به نیروهای اطلاعاتی عربستان سعودی و آمریکا می‌داند.

شهرستان سراوان که پیش از این هم محل درگیری گروه‌های مسلح و نیروهای انتظامی و نظامی ایران بوده، در ۳۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان و در نزدیکی مرز پاکستان واقع شده است.

نیروی زمینی سپاه پنج قرارگاه منطقه‌ای دارد که نام قرارگاه منطقه جنوب شرق آن "قرارگاه قدس" است و استان سیستان و بلوچستان در حوزه فعالیت این قرارگاه قرار می‌گیرد.